Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Jeszcześ Polsko nie zginęła
Autor: nieznany

Jeszcześ Polsko nie zginęła» Brzmi wciąż, choć się pieni wróg. W którymś ufność swą złożyła, Jeszcze żyje — stary Bóg. W oczach Jego długie lata Jako jeden przemkną dzień; Drogich osób niech Cię strata, Niech nie trwoży śmierci cień. Bóg na wrogów ześle karę, Co nad liczbę dręczą Was! Kto najświętsze zgwałcił prawa I zbrodniczy dzielił plon: Tego pomsta rychło krwawa Przed odwieczny pozwie tron. Kto się w świętym stawił boju Za ołtarze, kraj i lud, Kto w cierpieniach, kto wśród znoju Świętej sprawy dźwigał trud, Niechaj wzniesie w górę czoło, Które wrogów gnębił gniew, Bo ot wschodzi już wokoło Z krwi męczeńskiej nowy siew. Bohaterem — kto orężnie Z wrogiem bieży w krwawy tan; Bohaterem — ten, co mężnie Rzekł: mścicielem moim Pan! Już się jasny przedświt zbliża Wzorem ludów zna Cię świat, Bohaterze wiary, krzyża I ofiaro strasznych zdrad. Duchy przodków z fal błękitów, Już ku Tobie w wieńcach mkną, Już powstają z Karpat szczytów, Widzę świetną przyszłość Twą. Dawna sławo, coś się zćmiła, W Sobieskiego ślady spiesz, Jeszcześ Polsko nie zginęła, Tylko ufaj, cierp i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Joachim Gasquet
- Aleksander Dumas
- Rudyard Kipling
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Anatole le Braz
- Eurypides
- Maria Konopnicka
- Bolesław Prus
- Stanisław Brzozowski
- Hans Christian Andersen


Polecamy:

Reguły dla gospodarzów domu
Dym
Śmierć kurki
Anioł
polacy
Wino gałganiarza
Życie-i-śmierć
Rozmaryn
zapowiedź
O poprawie Rzeczypospolitej

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Alfred Jarry, Jan Kasprowicz, , Casimir Delavigne, brak, Daniel Defoe, Jacob i Wilhelm Grimm, Homer, Marija Konopnicka, Fryderyk Hölderlin, Louis le Cardonnel, Pedro Calderón de la Barca, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Honore de Balzac, Maria Konopnicka, Fagus, Aleksander Dumas, Miguel de Cervantes Saavedra, Maria Dąbrowska, Max Dauthendey, Aloysius Bertrand, Michał Bałucki, Andrzej Frycz Modrzewski, Deotyma, James Oliver Curwood, Marceline Desbordes-Valmore, Stefan George, Hans Christian Andersen, Antoni Czechow, Charles Baudlaire, Wiktor Gomulicki, Franciszek Karpiński, Henry Bataille, Hugo von Hofmannsthal, Joachim Gasquet, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Fredro, Anatole France, Zygmunt Gloger, Frances Hodgson Burnett, Denis Diderot, Adam Asnyk, Eurypides, Charles Guérin, Klemensas Junoša, Anatole le Braz, Théodore de Banville, George Gordon Byron, Maria De La Fayette, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Theodor Däubler, Stanisław Korab-Brzozowski, Józef Czechowicz, Charles Cros, Jean-Marc Bernard, Max Elskamp, Charles Baudelaire, E. T. A. Hoffmann, Karl Gjellerup, Alter Kacyzne, Louis Gallet, Tristan Derème, Bolesław Prus, Joseph Conrad, Michaił Bułhakow, Léon Deubel, Fryderyk Hebbel, Seweryn Goszczyński, Antonina Domańska, René Descartes, Anton Czechow, Gustave Kahn, Stanisław Brzozowski, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Björnstjerne Björnson, Dōgen Kigen, Anatol France, Wiktoras Gomulickis, Aleksander Brückner, Konstanty Gaszyński, Rudolf G. Binding, Johann Wolfgang von Goethe, Francis Jammes, Stefan Grabiński, Alojzy Feliński, Wincenty Korab-Brzozowski, Guillaume Apollinaire, Władysław Anczyc, Rudyard Kipling, nieznany, Julius Hart,

sennik egipski
najładniejsza i profesjonalna sztukateria w najniższych cenach na rynku
© 2015 Zbiór książek.