Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Listek z nieba
Autor: Hans Christian Andersen

Wysoko, w przejrzystym i jasnym powietrzu płynął anioł Boży z rajskim kwiatem w ręku. Gdy go podnosił do ust, jeden mały płatek oderwał się leciuchny i jak motyl biały spadał ku ziemi. W zielonym lesie upadł na grunt miękki i wypuścił korzonek, potem kiełek w górę i zaczął rosnąć. — A to co za przybłęda? — zawołały zdziwione rośliny. — Nikt go tu nie zna, z nikim nie jest spokrewniony, nawet niepodobny do nikogo. Natręt! Przypatrywały mu się z daleka z pogardą, ale nawet osty i dzikie pokrzywy rozmawiać z nim nie chciały. — Musi to być jakiś potwór ogrodowy — zdecydowały po długim namyśle leśne sąsiadki — czego chce tu między nami? I szydziły z niego pogardliwie, myśląc, że jest potworem, sztucznie wyhodowanym przez człowieka. — Po coś tu przyszedł? — pytały go osty, o liściach najeżonych ostrymi kolcami. — Każdy powinien żyć pomiędzy swymi. — Po co tak rozpościerasz swoje pędy? — wołały inne drzewa i rośliny. — Nie przybliżaj się do nas! A może myślisz, że cię będziemy dźwigały? Nadeszła zima, śnieg pokrył ziemię i rośliny, ale nad listkiem z nieba jaśniał dziwnym światłem, jak gdyby pod nim paliła się lampa i przeświecała przez białe pokrycie. A kiedy wiosna powróciła znowu i śnieg ustąpił, na wilgotnej ziemi ukazał się kwiat cudny, o barwach nieporównanych i prześlicznej woni. W całym lesie nie było podobnego cudu. Właśnie przechodził tędy uczony profesor botaniki. Zdziwił go kwiat nieznany, więc go zerwał, obejrzał, pokosztował, powąchał, rozpatrywał przez szkiełka i bez

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Hans Christian Andersen <
Spis autorów:

- Antonina Domańska
- George Gordon Byron
- Dōgen Kigen
- Joseph Conrad
- Louis Gallet
- Aleksander Dumas
- Klemensas Junoša
- Jean-Marc Bernard
- nieznany
- Maria Konopnicka


Polecamy:

Otchłań
Profesor Wilczur
Kopciuszek
Zając i jeż
Wincenty Korab-Brzozowski
Sen
Hymn do piękna
Bezbronna istota
Zwierciadło
Muza sprzedajna

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Stefan George, Maria De La Fayette, Władysław Anczyc, Wiktoras Gomulickis, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Daniel Defoe, Anatole France, Michał Bałucki, Maria Dąbrowska, Fryderyk Hebbel, Casimir Delavigne, Théodore de Banville, Charles Cros, Joseph Conrad, Aloysius Bertrand, Marceline Desbordes-Valmore, Jan Kasprowicz, Seweryn Goszczyński, Léon Deubel, Aleksander Dumas, Józef Czechowicz, Tristan Derème, Denis Diderot, nieznany, Karl Gjellerup, Charles Baudlaire, Julius Hart, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Eurypides, Wincenty Korab-Brzozowski, Stefan Grabiński, Frances Hodgson Burnett, , George Gordon Byron, Marija Konopnicka, Aleksander Fredro, Louis Gallet, Antonina Domańska, Rudolf G. Binding, Jacob i Wilhelm Grimm, Max Dauthendey, Fagus, Honore de Balzac, Aleksander Brückner, Tadeusz Boy-Żeleński, Zygmunt Gloger, Rudyard Kipling, Bolesław Prus, Max Elskamp, Pedro Calderón de la Barca, Konstanty Gaszyński, Adam Asnyk, Joachim Gasquet, E. T. A. Hoffmann, Alfred Jarry, Stanisław Korab-Brzozowski, Fryderyk Hölderlin, Hans Christian Andersen, Alter Kacyzne, Antoni Czechow, Anatol France, Johann Wolfgang von Goethe, Louis le Cardonnel, Francis Jammes, Wiktor Gomulicki, Anatole le Braz, Klemensas Junoša, Guillaume Apollinaire, Charles Guérin, Andrzej Frycz Modrzewski, Franciszek Karpiński, James Oliver Curwood, Henry Bataille, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anton Czechow, Björnstjerne Björnson, brak, Deotyma, Alojzy Feliński, Hugo von Hofmannsthal, René Descartes, Dōgen Kigen, Michaił Bułhakow, Jean-Marc Bernard, Charles Baudelaire, Stanisław Brzozowski, Homer, Miguel de Cervantes Saavedra, Maria Konopnicka, Theodor Däubler, Gustave Kahn,

pozycjonowanie stron
http://my-night.pl
http://gura-humorului.eu
http://www.gimnazjum20.pl
clickbank payday loan
© 2015 Zbiór książek.