Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: toruń
Autor: Józef Czechowicz

tu tyle lip gubiących kwiat taki zapachów odmęt wieże w księżycu srebrne pochodnie na kościołach podobnych do tratw odpływa miasto pod niebem z ciemnego szkła popychają je strzały na czarnych tarczach zegarów cisza i mgła i obłok także płynący do nocnych jarów falują gotyckich okien szramy które odbłysk na kratach rozgwieżdżą suną ceglane mury bramy jedna schyliła się nawet jak maszt w bramach wisła na przestrzał brzeszczot to srebrem chłodny rzuciła go po ciepłym dniu otarłszy ostrze o zmierzch i o ruń rzuciła go wiosenna noc pogodna sobie do nóg pod

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Józef Czechowicz <
Spis autorów:

- Maria De La Fayette
- Theodor Däubler
- Maria Dąbrowska
- Stanisław Brzozowski
- Rudyard Kipling
- Francis Jammes
- Aleksander Dumas
- Anatol France
- Louis Gallet
- Marija Konopnicka


Polecamy:

pod dworcem głównym w warszawie
Samowiedzy! Boleści!
Kariera Nikodema Dyzmy
Nim próg przestąpiłem celi
Kołysanka
Utwory drobne
Albatros
zaułek
Młyn na wzgórzu
Hymn do piękna
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Jean-Marc Bernard, E. T. A. Hoffmann, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Władysław Anczyc, Jacob i Wilhelm Grimm, Léon Deubel, Andrzej Frycz Modrzewski, Max Dauthendey, Björnstjerne Björnson, Homer, Alojzy Feliński, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Honore de Balzac, Wincenty Korab-Brzozowski, Stefan Grabiński, nieznany, Charles Cros, Fryderyk Hebbel, James Oliver Curwood, René Descartes, Denis Diderot, Johann Wolfgang von Goethe, Klemensas Junoša, Francis Jammes, Anatole le Braz, Guillaume Apollinaire, Rudyard Kipling, Louis le Cardonnel, Charles Baudlaire, Rudolf G. Binding, Stefan George, Jan Kasprowicz, Seweryn Goszczyński, Stanisław Brzozowski, Aleksander Dumas, Joachim Gasquet, brak, , Aleksander Fredro, Alter Kacyzne, Charles Guérin, Théodore de Banville, Hans Christian Andersen, Franciszek Karpiński, Michał Bałucki, Alfred Jarry, Tristan Derème, Tadeusz Boy-Żeleński, Adam Asnyk, Józef Czechowicz, Stanisław Korab-Brzozowski, Max Elskamp, Dōgen Kigen, Antoni Czechow, Anatole France, Joseph Conrad, Hugo von Hofmannsthal, Fryderyk Hölderlin, Konstanty Gaszyński, Karl Gjellerup, Theodor Däubler, Eurypides, Gustave Kahn, Aloysius Bertrand, Miguel de Cervantes Saavedra, Charles Baudelaire, Marija Konopnicka, Wiktoras Gomulickis, Michaił Bułhakow, Antonina Domańska, Julius Hart, Maria Konopnicka, Bolesław Prus, Deotyma, Anton Czechow, Frances Hodgson Burnett, George Gordon Byron, Marceline Desbordes-Valmore, Pedro Calderón de la Barca, Maria Dąbrowska, Daniel Defoe, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Fagus, Louis Gallet, Maria De La Fayette, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Casimir Delavigne, Anatol France, Henry Bataille, Wiktor Gomulicki, Aleksander Brückner, Zygmunt Gloger,

kamera opole kościół zwm
najlepsza profesjonalna wizażystka warszawa z dojazdem do klienta
adwokat jeżyce
© 2015 Zbiór książek.