Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Tryumfy Króla niebieskiego
Autor: nieznany

Tryumfy Króla niebieskiego Zstąpiły z nieba wysokiego, Pobudziły pasterzów, Dobytku swego stróżów, śpiewając, śpiewając: Chwała bądź Bogu w wysokości, A ludziom pokój na niskości; Narodził się Zbawiciel, Dusz Odkupiciel, Na ziemi, na ziemi. Zrodziła Maryja Dziewica Wiecznego Boga bez rodzica, By nas piekła pozbawił A w niebieskich postawił Pałacach, pałacach. Pasterze w podziwieniu stają, Tryumfu przyczyną badają; Co się nowego dzieje, Że tak światłość jaśnieje, Nie wiedząc, nie wiedząc. Że to Bóg, gdy się dowiedzieli, Swej trzody w polu odbieżeli, Spiesząc na powitanie Do Betlejemskiej stajnie Dzieciątka, Dzieciątka. Niebieskim światłem oświeceni, Pokornie przed Nim uniżeni, Bogiem Go być prawdziwym Sercem a afektem żywym Wyznają, wyznają. I które mieli z sobą dary, Dzieciątku dają za ofiary: Przyjmij, o Narodzony, Nas i dar przyniesiony Z ochotą, z ochotą. A potem Maryi cześć dają, Za Matkę Boską ją uznają Razem z ojcem mniemanym, Józefem mianowanym, Serdecznie,

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Julius Hart
- Michaił Bułhakow
- Louis le Cardonnel
- nieznany
- Anatol France
- Alter Kacyzne
- Rudolf G. Binding
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anatole le Braz
- Eurypides


Polecamy:

Cudna mieszczka
Między siebie a życie
Don Kichot z La Manchy
Są na pewno
Łuk miłości
Do Malabarki
Pamiątka
w kolorowej nocy
knajpa
światło popołudniu
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Theodor Däubler, Denis Diderot, Klemensas Junoša, Gustave Kahn, Dōgen Kigen, Adam Asnyk, Guillaume Apollinaire, Casimir Delavigne, Wiktor Gomulicki, Jan Kasprowicz, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Maria De La Fayette, Jacob i Wilhelm Grimm, Björnstjerne Björnson, Marija Konopnicka, Tristan Derème, Franciszek Karpiński, Charles Baudelaire, nieznany, Antonina Domańska, Anton Czechow, Johann Wolfgang von Goethe, Marceline Desbordes-Valmore, Konstanty Gaszyński, Miguel de Cervantes Saavedra, René Descartes, Jean-Marc Bernard, Aleksander Brückner, Charles Cros, Louis le Cardonnel, Alter Kacyzne, Hans Christian Andersen, Charles Guérin, Seweryn Goszczyński, Wiktoras Gomulickis, Joseph Conrad, Julius Hart, Bolesław Prus, Max Elskamp, Stefan Grabiński, Aleksander Dumas, Louis Gallet, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Maria Konopnicka, Frances Hodgson Burnett, Karl Gjellerup, Maria Dąbrowska, Michaił Bułhakow, Léon Deubel, Fryderyk Hölderlin, Anatole le Braz, E. T. A. Hoffmann, Stanisław Brzozowski, brak, Wincenty Korab-Brzozowski, Antoni Czechow, Max Dauthendey, Alfred Jarry, Honore de Balzac, Władysław Anczyc, Tadeusz Boy-Żeleński, Anatole France, Homer, Anatol France, Fryderyk Hebbel, Pedro Calderón de la Barca, Andrzej Frycz Modrzewski, Fagus, Charles Baudlaire, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Stanisław Korab-Brzozowski, Alojzy Feliński, Francis Jammes, Joachim Gasquet, Deotyma, Rudyard Kipling, Henry Bataille, Théodore de Banville, George Gordon Byron, James Oliver Curwood, , Stefan George, Zygmunt Gloger, Aloysius Bertrand, Michał Bałucki, Daniel Defoe, Eurypides, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Józef Czechowicz, Aleksander Fredro, Rudolf G. Binding, Hugo von Hofmannsthal,

moja strona
kontynuuj czytanie
najlepszy sklep z maszynami czyszczacymi https://www.maszynyczyszczace.eu/pl/ w polsce
nauka jazdy kraków
© 2015 Zbiór książek.