Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Tryumfy Króla niebieskiego
Autor: nieznany

Tryumfy Króla niebieskiego Zstąpiły z nieba wysokiego, Pobudziły pasterzów, Dobytku swego stróżów, śpiewając, śpiewając: Chwała bądź Bogu w wysokości, A ludziom pokój na niskości; Narodził się Zbawiciel, Dusz Odkupiciel, Na ziemi, na ziemi. Zrodziła Maryja Dziewica Wiecznego Boga bez rodzica, By nas piekła pozbawił A w niebieskich postawił Pałacach, pałacach. Pasterze w podziwieniu stają, Tryumfu przyczyną badają; Co się nowego dzieje, Że tak światłość jaśnieje, Nie wiedząc, nie wiedząc. Że to Bóg, gdy się dowiedzieli, Swej trzody w polu odbieżeli, Spiesząc na powitanie Do Betlejemskiej stajnie Dzieciątka, Dzieciątka. Niebieskim światłem oświeceni, Pokornie przed Nim uniżeni, Bogiem Go być prawdziwym Sercem a afektem żywym Wyznają, wyznają. I które mieli z sobą dary, Dzieciątku dają za ofiary: Przyjmij, o Narodzony, Nas i dar przyniesiony Z ochotą, z ochotą. A potem Maryi cześć dają, Za Matkę Boską ją uznają Razem z ojcem mniemanym, Józefem mianowanym, Serdecznie,

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Franciszek Karpiński
- Stefan Grabiński
- Julius Hart
- Denis Diderot
- Wiktor Gomulicki
- Aloysius Bertrand
- Henry Bataille
- Gustave Kahn
- Aleksander Brückner
- Max Dauthendey


Polecamy:

knajpa
Brzydkie kaczątko
Krysia bezimienna
Duch we flaszce
Widmo
Otchłań
Niepowrotne
Błogosławieństwo
Człowiek i kamień
zapowiedź

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Rudyard Kipling, Alter Kacyzne, Louis Gallet, Julius Hart, E. T. A. Hoffmann, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Antoni Czechow, Francis Jammes, Max Elskamp, , Konstanty Gaszyński, Léon Deubel, Bolesław Prus, Fryderyk Hölderlin, Charles Cros, Gustave Kahn, Anatole France, Deotyma, Dōgen Kigen, Théodore de Banville, Alfred Jarry, Franciszek Karpiński, Fryderyk Hebbel, Guillaume Apollinaire, Klemensas Junoša, Józef Czechowicz, Charles Guérin, Casimir Delavigne, Aleksander Brückner, James Oliver Curwood, Anatol France, Adam Asnyk, Marija Konopnicka, Jan Kasprowicz, Johann Wolfgang von Goethe, Jacob i Wilhelm Grimm, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Hans Christian Andersen, Denis Diderot, Liudvika Didžiulienė-Žmona, George Gordon Byron, Wiktor Gomulicki, Tadeusz Boy-Żeleński, Antonina Domańska, Anton Czechow, Aleksander Fredro, Stefan Grabiński, Eurypides, Pedro Calderón de la Barca, Louis le Cardonnel, Maria De La Fayette, nieznany, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Joachim Gasquet, Seweryn Goszczyński, Stanisław Korab-Brzozowski, Homer, Stefan George, Honore de Balzac, Andrzej Frycz Modrzewski, Michaił Bułhakow, Joseph Conrad, Charles Baudelaire, Zygmunt Gloger, Björnstjerne Björnson, Karl Gjellerup, Daniel Defoe, Tristan Derème, Anatole le Braz, Wiktoras Gomulickis, Maria Konopnicka, brak, Michał Bałucki, Henry Bataille, Fagus, Marceline Desbordes-Valmore, Władysław Anczyc, Theodor Däubler, Jean-Marc Bernard, Maria Dąbrowska, Hugo von Hofmannsthal, Max Dauthendey, Miguel de Cervantes Saavedra, Wincenty Korab-Brzozowski, Aleksander Dumas, René Descartes, Rudolf G. Binding, Stanisław Brzozowski, Frances Hodgson Burnett, Alojzy Feliński, Charles Baudlaire, Aloysius Bertrand,

http://www.idealdomicil.eu
© 2015 Zbiór książek.