Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: pieśń
Autor: Józef Czechowicz

wieczorze seledynowy łuku pachnący o wieczorze jaskółek turkusy chryzolity rubiny beryle wśród wizji dawno już czułem ślubny śpiew nocy zamknięty w wielkie motyle o pachnący wieczorze podaj dłoń sypie się zmięte powietrze popiołem do kin przez zapasowe drzwi wbiegają konie i włosy równo ucięte nad czołem a ot i różowy dom i deszcz drobny idzie między buki seledynowym łukiem skręcają się jak muskuł elipsy ciemności półzmroku wąska jest brama w chłodnej kośbie zapachów schody i rząd świeczników wiodą cię na zachód czy ty czy inny w sennych gwiazd otoku ucz się seledynowymi okrętami kłamać o wieczorze o sierpniowe święto do kolan dziewczętom sięgające grą jak morze jak

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Józef Czechowicz <
Spis autorów:

- Julius Hart
- Rudyard Kipling
- Théodore de Banville
- Miguel de Cervantes Saavedra
- Michaił Bułhakow
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Marija Konopnicka
- Antonina Domańska
- Dōgen Kigen


Polecamy:

Krasnoludek
Laura i Filon
Gdy się Chrystus rodzi
preludium
Do Malabarki
Otchłań
Księga dżungli
ja karabin
Damy
Pieśń jesienna
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
nieznany, Anton Czechow, Liudvika Didžiulienė-Žmona, E. T. A. Hoffmann, Józef Czechowicz, Tristan Derème, Théodore de Banville, René Descartes, Charles Baudlaire, Fryderyk Hölderlin, Maria De La Fayette, Anatole le Braz, Louis le Cardonnel, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, brak, Antonina Domańska, Stanisław Brzozowski, Honore de Balzac, Francis Jammes, Max Dauthendey, Denis Diderot, , Stefan George, Zygmunt Gloger, Maria Konopnicka, Seweryn Goszczyński, Michaił Bułhakow, Daniel Defoe, Konstanty Gaszyński, Jacob i Wilhelm Grimm, Henry Bataille, Tadeusz Boy-Żeleński, Theodor Däubler, Casimir Delavigne, Léon Deubel, Pedro Calderón de la Barca, Wiktor Gomulicki, Alter Kacyzne, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Marija Konopnicka, Louis Gallet, Aleksander Fredro, Eurypides, Maria Dąbrowska, Adam Asnyk, Joachim Gasquet, Klemensas Junoša, Hugo von Hofmannsthal, Charles Guérin, Johann Wolfgang von Goethe, Karl Gjellerup, Gustave Kahn, Wiktoras Gomulickis, Jan Kasprowicz, Rudolf G. Binding, Guillaume Apollinaire, Jean-Marc Bernard, Franciszek Karpiński, Aleksander Brückner, Charles Cros, Aloysius Bertrand, Michał Bałucki, Anatol France, George Gordon Byron, Bolesław Prus, Rudyard Kipling, Dōgen Kigen, James Oliver Curwood, Alfred Jarry, Charles Baudelaire, Antoni Czechow, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Anatole France, Alojzy Feliński, Deotyma, Julius Hart, Miguel de Cervantes Saavedra, Marceline Desbordes-Valmore, Hans Christian Andersen, Wincenty Korab-Brzozowski, Fagus, Władysław Anczyc, Stanisław Korab-Brzozowski, Frances Hodgson Burnett, Andrzej Frycz Modrzewski, Homer, Fryderyk Hebbel, Stefan Grabiński, Björnstjerne Björnson, Joseph Conrad, Aleksander Dumas, Max Elskamp,

bilety mystic festival
hotele barlinek
sms premium
© 2015 Zbiór książek.