Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Pieśń maski
Autor: Aloysius Bertrand

(Lord Byron) O! nie z różańcem i mniszym kapturem na oczach, z tamburynem rozdzwonionym i w błędnym przebraniu błazna podejmuję, życie, tę pielgrzymkę ku śmierci! Nasza zgraja zgiełkliwa zbiegła się na plac Świętego Marka z zajazdu signora Arlecchino, który ugaszczał nas biesiadą z makaronów przyprawnych na oliwie i polentą zaprawną czosnkiem. Zwiążmy ręce nasze, ty, jednodniowy monarcho, który wieńczysz się koroną z tektury złoconej, i wy, żałośni jego poddani, tworzący orszak przybrany w płaszcze zszyte z tysiącznych skrawków, w brody z konopi i miecze z drewna. Zwiążmy ręce nasze, by śpiewać, zapomniani przez inkwizytora, i tańczyć korowodem, pod magicznym poblaskiem, którym pałają pająki tej nocy roześmianej jak dzień. Śpiewajmy i tańczmy, którzy się radujemy, podczas gdy tamci melancholicy suną kanałem na ławach gondolierów i płaczą, patrząc, jak płaczą gwiazdy. Śpiewajmy i tańczmy, którzy nic nie mamy do stracenia, i niechaj za kotarą, gdzie rysuje się nuda ich pochylonych czół, patrycjusze nasi rozgrywają wachlarzem kart — pałace i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Aloysius Bertrand <
Spis autorów:

- brak
- Maria De La Fayette
- Denis Diderot
- Max Elskamp
- Franciszek Karpiński
- Aloysius Bertrand
- Henry Bataille
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anatole France
- Léon Deubel


Polecamy:

knajpa
pod popiołem
Antoni Gorecki
Muza sprzedajna
śpiewny pocałunek
żal
deszcz w concarneau
Wino gałganiarza
Calineczka
Okna
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Aleksander Brückner, Henry Bataille, Max Elskamp, Louis le Cardonnel, Tristan Derème, Andrzej Frycz Modrzewski, nieznany, Alojzy Feliński, Deotyma, Tadeusz Boy-Żeleński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Stefan George, Aleksander Fredro, Miguel de Cervantes Saavedra, Antoni Czechow, Stefan Grabiński, Władysław Anczyc, Charles Baudelaire, Honore de Balzac, Max Dauthendey, Casimir Delavigne, Eurypides, Klemensas Junoša, Guillaume Apollinaire, Józef Czechowicz, Fagus, Jacob i Wilhelm Grimm, Bolesław Prus, George Gordon Byron, Konstanty Gaszyński, Hans Christian Andersen, Michaił Bułhakow, Wincenty Korab-Brzozowski, Marija Konopnicka, Adam Asnyk, Marceline Desbordes-Valmore, Hugo von Hofmannsthal, Maria Konopnicka, Joachim Gasquet, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, James Oliver Curwood, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Louis Gallet, Francis Jammes, E. T. A. Hoffmann, Gustave Kahn, Jan Kasprowicz, Aloysius Bertrand, Antonina Domańska, Theodor Däubler, Pedro Calderón de la Barca, Stanisław Brzozowski, Anatol France, Denis Diderot, Rudolf G. Binding, Jean-Marc Bernard, brak, Anatole France, Théodore de Banville, Maria Dąbrowska, Johann Wolfgang von Goethe, Björnstjerne Björnson, Charles Cros, Daniel Defoe, René Descartes, Karl Gjellerup, Wiktoras Gomulickis, Seweryn Goszczyński, Anton Czechow, Franciszek Karpiński, Maria De La Fayette, Dōgen Kigen, Julius Hart, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Homer, Fryderyk Hölderlin, Alter Kacyzne, Wiktor Gomulicki, , Frances Hodgson Burnett, Zygmunt Gloger, Léon Deubel, Anatole le Braz, Joseph Conrad, Alfred Jarry, Stanisław Korab-Brzozowski, Fryderyk Hebbel, Aleksander Dumas, Charles Guérin, Rudyard Kipling, Michał Bałucki, Charles Baudlaire,

dekoracjemieszkaniowe.pl
hotele barlinek
kuchnie na wymiar katowice
uprawnienia budowlane
© 2015 Zbiór książek.