Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Piosnka ułańska
Autor: nieznany

Krakowiak Pości Zosia, pości, całoroczne piątki, Żeby ułan wrócił na Zielone Świątki. Miną, Zosiu, miną, całoroczne piątki, Nie powróci ułan na Zielone Świątki. Pości Zosia, pości, całoroczne środy. Żeby ułan wrócił na zimowe gody. Miną Zosiu, miną, całoroczne środy, Nie powróci ułan na zimowe gody. Pości Zosia z rana, pości Zosia na noc, Żeby ułan wrócił, choćby na Wielkanoc. Nie pość Zosiu z rana, nie pość Zosiu na noc, Nie powróci ułan ani na Wielkanoc. Ułan już nie żyje, ułan śpi spokojnie, Poległ w obcej ziemi na dalekiej wojnie. Ale choć nie wróci, niech cię to nie smuci: Kto za swoich zginie, tego cześć nie

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Casimir Delavigne
- Joseph Conrad
- Maria Konopnicka
- Frances Hodgson Burnett
- nieznany
- Fryderyk Hebbel
- Honore de Balzac
- Denis Diderot
- Julius Hart
- Eurypides


Polecamy:

Don Kichot z La Manchy
Legenda Młodej Polski
Matka
Na Wzgórzu Śmierci
erotyk
Moje ustronie
Wieczory
Upiór
Krysia bezimienna
opowiadanie

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Tristan Derème, Hans Christian Andersen, Franciszek Karpiński, Wiktor Gomulicki, Julius Hart, Homer, Aleksander Brückner, Alojzy Feliński, Stanisław Brzozowski, Honore de Balzac, Charles Guérin, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Jacob i Wilhelm Grimm, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Hugo von Hofmannsthal, Theodor Däubler, Władysław Anczyc, Johann Wolfgang von Goethe, Stefan George, Anatole le Braz, Frances Hodgson Burnett, Marceline Desbordes-Valmore, Antoni Czechow, Antonina Domańska, Anatole France, Rudyard Kipling, Aleksander Fredro, Louis le Cardonnel, Józef Czechowicz, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Rudolf G. Binding, Michał Bałucki, Charles Cros, Aleksander Dumas, Louis Gallet, Anton Czechow, Alter Kacyzne, Henry Bataille, Maria Konopnicka, Charles Baudlaire, Tadeusz Boy-Żeleński, Eurypides, Pedro Calderón de la Barca, Miguel de Cervantes Saavedra, Karl Gjellerup, Denis Diderot, Michaił Bułhakow, Bolesław Prus, Dōgen Kigen, Anatol France, Fagus, René Descartes, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, brak, Charles Baudelaire, Seweryn Goszczyński, nieznany, Stanisław Korab-Brzozowski, James Oliver Curwood, Guillaume Apollinaire, Jean-Marc Bernard, Maria De La Fayette, Adam Asnyk, Francis Jammes, Andrzej Frycz Modrzewski, , Théodore de Banville, Fryderyk Hebbel, Wiktoras Gomulickis, Klemensas Junoša, Aloysius Bertrand, Casimir Delavigne, Daniel Defoe, Björnstjerne Björnson, Deotyma, Gustave Kahn, Max Elskamp, Joseph Conrad, Joachim Gasquet, Jan Kasprowicz, Max Dauthendey, Zygmunt Gloger, E. T. A. Hoffmann, Stefan Grabiński, Wincenty Korab-Brzozowski, Maria Dąbrowska, Marija Konopnicka, Konstanty Gaszyński, Fryderyk Hölderlin, George Gordon Byron, Léon Deubel, Alfred Jarry,

pozycjonowanie stron
Szamba betonowe Czchów
clickbank payday loan
© 2015 Zbiór książek.