Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Piosnka ułańska
Autor: nieznany

Krakowiak Pości Zosia, pości, całoroczne piątki, Żeby ułan wrócił na Zielone Świątki. Miną, Zosiu, miną, całoroczne piątki, Nie powróci ułan na Zielone Świątki. Pości Zosia, pości, całoroczne środy. Żeby ułan wrócił na zimowe gody. Miną Zosiu, miną, całoroczne środy, Nie powróci ułan na zimowe gody. Pości Zosia z rana, pości Zosia na noc, Żeby ułan wrócił, choćby na Wielkanoc. Nie pość Zosiu z rana, nie pość Zosiu na noc, Nie powróci ułan ani na Wielkanoc. Ułan już nie żyje, ułan śpi spokojnie, Poległ w obcej ziemi na dalekiej wojnie. Ale choć nie wróci, niech cię to nie smuci: Kto za swoich zginie, tego cześć nie

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Guillaume Apollinaire
- Maria Dąbrowska
- Alojzy Feliński
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Charles Baudelaire
- Léon Deubel
- Zygmunt Gloger
- Józef Czechowicz
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- James Oliver Curwood


Polecamy:

Mazur z 1831 roku
śmierć2
Motinai
świat
do tereski z lisieux
Panna de Scudéry
o niebie
Muza chora
Zaproszenie do podróży
Młyn na wzgórzu
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Konstanty Gaszyński, Seweryn Goszczyński, Deotyma, , Rudolf G. Binding, Józef Czechowicz, Tristan Derème, George Gordon Byron, Hans Christian Andersen, Anatol France, Guillaume Apollinaire, James Oliver Curwood, Władysław Anczyc, Hugo von Hofmannsthal, Théodore de Banville, Charles Baudelaire, Miguel de Cervantes Saavedra, Aleksander Fredro, Max Elskamp, Alojzy Feliński, Charles Cros, Björnstjerne Björnson, Charles Guérin, Aleksander Brückner, Aloysius Bertrand, Anatole France, Anatole le Braz, Denis Diderot, Stanisław Korab-Brzozowski, Marija Konopnicka, Adam Asnyk, Wincenty Korab-Brzozowski, E. T. A. Hoffmann, Louis le Cardonnel, Max Dauthendey, Léon Deubel, Jean-Marc Bernard, Alfred Jarry, Bolesław Prus, Homer, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Henry Bataille, Wiktor Gomulicki, Rudyard Kipling, Theodor Däubler, Fagus, Zygmunt Gloger, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Francis Jammes, Antoni Czechow, Eurypides, Daniel Defoe, Michał Bałucki, Louis Gallet, Maria De La Fayette, Maria Konopnicka, Michaił Bułhakow, Anton Czechow, Julius Hart, Jan Kasprowicz, Fryderyk Hölderlin, Joachim Gasquet, Alter Kacyzne, Andrzej Frycz Modrzewski, Fryderyk Hebbel, Frances Hodgson Burnett, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Jacob i Wilhelm Grimm, Casimir Delavigne, Klemensas Junoša, Karl Gjellerup, Stanisław Brzozowski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Gustave Kahn, Wiktoras Gomulickis, Aleksander Dumas, Charles Baudlaire, Franciszek Karpiński, Tadeusz Boy-Żeleński, Honore de Balzac, Maria Dąbrowska, Dōgen Kigen, Joseph Conrad, Stefan George, Antonina Domańska, Johann Wolfgang von Goethe, Marceline Desbordes-Valmore, Pedro Calderón de la Barca, nieznany, brak, René Descartes, Stefan Grabiński,

najlepszy sklep ze środkami czystości https://sklep.fairplayplus.pl/ w polsce
więcej
jazdy doszkalające kraków
© 2015 Zbiór książek.