Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Był to Berko sławny Żyd
Autor: nieznany

Był to Berko, sławny Żyd!Człek sumienny — Polak prawy,Nie kwaterką, ni szacherką,Lecz się krwią dorobił sławy!Nikt sobie nie miał za wstydSłużyć pod nim; — bo choć Żyd,Był on tęgim wojownikiem, —Przy tym panem pułkownikiem. —Za Kościuszki zaczął służyćI Moskalom skórę łatał.Gdy nie stało naczelnika,Nie dał się pan Berko zdurzyć,W rękę pika, na konika,Z Francuzami wnet się zbrata,Bonapart zrobił go szefem,Więc Moskala znowu łoił,A którego tylko spłatał,Ten się pewno nie wygoił. —Potem pod księciem Józefem,Gdy przyszło na Austriaka,Bił w dwójnasób! bo wet za wet,Za Żyda i za Polaka!Szkody broił im niezmierne,Bez pardonu bił ich nawet,A co palnął w pysk lub głowę,”Na ci Sz…… za koszerne,”Na ci Sz…… za świeczkowe”.

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki wykonuje się w Krakowie między budynkami. Najczęstsze tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami miasta. Zwykle przeprowadzka podyktowana jest nabyciem miejsca pracy, tak by nie tracić czasu w popołudniu na dotarcie w korkach na w inne osiedle.

Często pojedyncza przeprowadzka spowodowana jest przestojem w nauce. Studentki na czas wolny od roku szkolnego zwalniają mieszkania wyprowadzając się daleko do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych firm. Pomiędzy parkami technologicznymi w innych osiedlach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy trwałych aut pickup'ów i busów o ładunku do 3,5 tony. Nasi pracownicy mają pozwolenie do zatrzymywania w miejscach wyznaczonych na czas wyładowania i załadowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |

https://mapa-przeprowadzek81357.azzablog.com/17195049/a-review-of-mapa-przeprowadzki-bieżanów-prokocim-kraków
https://ledbookmark.com/story14394300/mapa-transportu
https://rank80723.blogmazing.com/17923409/usg-olkusz
https://ethan4p80wvt9.wikijournalist.com/user
https://usinsuranceleads74089.webbuzzfeed.com/20549956/5-tips-about-mapa-you-can-use-today
https://rank09087.madmouseblog.com/16552443/jedna-z-wiodących-przychodni-w-mieście-olkusz-która-od-1999-roku-pomaga-państwu-w-profesjonalny-sposób-zadbać-o-zdrowie
https://rank24217.mpeblog.com/38251822/olkusz-gynecologist
https://mapatransportu35678.vidublog.com/18680027/a-secret-weapon-for-mapa-przeprowadzki-wzgórza-krzesławickie-kraków
https://mapaprzeprowadzek47924.blogolenta.com/20933376/an-unbiased-view-of-przychodnia-olkusz-pro-familia-mapa
https://angelotamev.free-blogz.com/62647633/olkusz-gynecologist


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Stefan George, Anatole France, Johann Wolfgang von Goethe, Fryderyk Hölderlin, Stanisław Korab-Brzozowski, Aleksander Brückner, Marceline Desbordes-Valmore, Tristan Derème, Charles Guérin, Aleksander Dumas, Deotyma, Théodore de Banville, Fryderyk Hebbel, Seweryn Goszczyński, Wiktor Gomulicki, Stanisław Brzozowski, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Frances Hodgson Burnett, Eurypides, Maria De La Fayette, Rudolf G. Binding, Wincenty Korab-Brzozowski, Miguel de Cervantes Saavedra, Max Elskamp, Pedro Calderón de la Barca, Francis Jammes, Jacob i Wilhelm Grimm, Aloysius Bertrand, Louis Gallet, Michaił Bułhakow, Władysław Anczyc, Jan Kasprowicz, Honore de Balzac, Theodor Däubler, Charles Baudlaire, Jean-Marc Bernard, Antoni Czechow, Klemensas Junoša, Konstanty Gaszyński, Maria Dąbrowska, Andrzej Frycz Modrzewski, James Oliver Curwood, Henry Bataille, Michał Bałucki, Joseph Conrad, brak, Bolesław Prus, Anatole le Braz, Daniel Defoe, Anton Czechow, Adam Asnyk, Franciszek Karpiński, George Gordon Byron, Stefan Grabiński, Julius Hart, Zygmunt Gloger, Casimir Delavigne, Wiktoras Gomulickis, Alojzy Feliński, Léon Deubel, René Descartes, Tadeusz Boy-Żeleński, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Maria Konopnicka, Rudyard Kipling, Gustave Kahn, Charles Cros, Max Dauthendey, Denis Diderot, , Alter Kacyzne, Dōgen Kigen, Aleksander Fredro, Guillaume Apollinaire, Karl Gjellerup, Hans Christian Andersen, E. T. A. Hoffmann, Marija Konopnicka, Homer, Anatol France, Charles Baudelaire, Alfred Jarry, Józef Czechowicz, Louis le Cardonnel, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Joachim Gasquet, Björnstjerne Björnson, Fagus, nieznany, Hugo von Hofmannsthal, Antonina Domańska,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Małe niedole pożycia małżeńskiego
Życie-i-śmierć
mózg lat 12
Troškimas
Ukradziony grosik
Syrena
Wino samotnika
Trzaska i Zbroja
o matce
Kariera Nikodema Dyzmy

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek Przychodnia Olkusz
montaż pomp ciepła sieradz
modern gate
cold insulation
wycena pomp ciepła pabianice
syropy do granity
© 2015 Zbiór książek.