Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Dzwony
Autor: Hans Christian Andersen

W wielkim mieście, wśród gwaru i wrzawy ulicznej, w chwili, gdy słońce kryło się za domy i tylko niebo jaśniało jak złote pomiędzy kominami, słychać było czasem dźwięk szczególny, podobny do odgłosu dzwonu. Zdarzało się to rzadko i na krótką chwilę, gdyż turkot głuszył tajemnicze tony, a ludzie tak byli zajęci rozmaitymi sprawami, iż nie zawsze zwracali uwagę na wszystko, co dokoła nich brzmiało. Dziś ten usłyszał ów dzwon, jutro inny, każdy spoglądał w górę i powtarzał: — Słońce zachodzi.Ci jednak, którzy mieszkali za miastem lub byli przed wieczorem na przechadzce między małymi wiejskimi domkami, pośród pól i ogrodów, ci lepiej widzieli prześliczne niebo złoto-purpurowe i wyraźniej słyszeli odgłos dzwonu. I zdawało się wszystkim, że to dzwon kościelny, płynący z głębi lasu, który czernił się w oddali, i w tę stronę zwracały się wszystkie spojrzenia.Na koniec ludzie zaczęli rozmawiać o tajemniczym dźwięku, który nie był przecież złudzeniem, choć nie wiadomo, skąd pochodził, skoro go słyszało tylu. Bardzo wiele osób żartowało z tej historii, dowodząc, że nigdy, pomimo uwagi, nigdy nie słyszeli podobnego głosu ani o zachodzie, ani o wschodzie słońca.— A jednakże coś dźwięczy — odpowiadali inni. — Tylko — czy to dzwony? Czy kościelne? Czy naprawdę płyną z tego cichego lasu? Dźwięk jest jakiś dziwny, dziwnie potężny, silny, chociaż niby daleki.Można by to sprawdzić.Bogaci i biedni zapragnęli jednocześnie udać się do lasu, jedni wyruszyli powozami, piechotą drudzy. Droga okazała się jednak daleka i wielu powróciło

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki w Krakowie między osiedlami. Nieczęsto występuje zdarzenie tak że szukający usług przeprowadzek zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami miasta. Rzadko przeprowadzka spowodowana jest zmianą wygodą, tak by nie tracić zbyt wiele czasu w popołudniu na dotarcie do w korkach na w inne osiedle.

Często szybka przeprowadzka spowodowana jest wolnym w nauce. Studenci na okres wolny od lekcji zamieniają mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal częstymi są przeprowadzki lokali firmowych. Pomiędzy strefami ekonomicznymi w nie tychsamych osiedlach Krakowa. Przeprowadzki Kraków przyjmuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów oraz busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do załadunku w parkingach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Alojzy Feliński, Hans Christian Andersen, Fagus, Gustave Kahn, Joseph Conrad, Johann Wolfgang von Goethe, Aleksander Dumas, Jan Kasprowicz, E. T. A. Hoffmann, James Oliver Curwood, Jean-Marc Bernard, Fryderyk Hebbel, , Wincenty Korab-Brzozowski, Fryderyk Hölderlin, Miguel de Cervantes Saavedra, Denis Diderot, Antonina Domańska, Marceline Desbordes-Valmore, Aleksander Fredro, George Gordon Byron, Tadeusz Boy-Żeleński, Francis Jammes, Maria Konopnicka, Honore de Balzac, Charles Guérin, Aloysius Bertrand, Joachim Gasquet, Guillaume Apollinaire, Konstanty Gaszyński, Stefan Grabiński, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Henry Bataille, Anatole le Braz, Charles Baudlaire, Andrzej Frycz Modrzewski, Franciszek Karpiński, Władysław Anczyc, Alfred Jarry, Charles Baudelaire, Louis Gallet, Daniel Defoe, Wiktor Gomulicki, Karl Gjellerup, Stanisław Brzozowski, Maria Dąbrowska, Maria De La Fayette, Alter Kacyzne, Léon Deubel, Anton Czechow, Bolesław Prus, Wiktoras Gomulickis, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Klemensas Junoša, Anatole France, Marija Konopnicka, Zygmunt Gloger, Louis le Cardonnel, Antoni Czechow, Théodore de Banville, Hugo von Hofmannsthal, Homer, Deotyma, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Tristan Derème, Aleksander Brückner, Anatol France, Dōgen Kigen, Eurypides, Stefan George, Max Elskamp, Michał Bałucki, René Descartes, Charles Cros, Frances Hodgson Burnett, Max Dauthendey, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Rudolf G. Binding, Pedro Calderón de la Barca, Casimir Delavigne, Theodor Däubler, Michaił Bułhakow, nieznany, Adam Asnyk, Seweryn Goszczyński, Józef Czechowicz, Jacob i Wilhelm Grimm, Björnstjerne Björnson, Julius Hart, Stanisław Korab-Brzozowski, Rudyard Kipling, brak,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca komedia w 5 aktach wierszem
Czerw drzewa zwiędłe toczy
Anioł
Nasza szkapa
Pomoc dajcie mi, rodacy
W moje oczy — popiół prószy
Słowik
Rupiec Kopeć
Heautontimoroumenos
Sen

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net.pl
notariusz ostrów
dentysta piaseczno
© 2015 Zbiór książek.