Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Gdy się Chrystus rodzi
Autor: nieznany

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi,Ciemna noc w jasnościach promienistych brodzi;Aniołowie się radują,Pod niebiosy wykrzykują:Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.Mówią do pasterzy, którzy trzód swych strzegli,Aby do Betlejem czym prędzej pobiegli,Bo się narodził ZbawicielWszego świata Odkupiciel;Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.O niebieskie Duchy i Posłowie nieba!Powiedzcież wyraźniej, co nam czynić trzeba,Bo my nic nie pojmujemy,Ledwie od strachu żyjemy;Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.Idźcież do Betlejem, gdzie Dziecię zrodzone,W pieluszki powite, w żłobie położone,Oddajcie Mu pokłon Boski,On osłodzi wasze troski:Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.A gdy pastuszkowie wszystko zrozumieli,Zaraz do Betlejem spieszno pobieżeli,I tak zupełnie zastali,Jak im Anieli zeznali.Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.Stanąwszy na miejscu pełni zadumienia,Iż się Bóg tak zniżył do Swego stworzenia,Padli przed Nim na kolana,I uczcili swego Pana:Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.Nareszcie gdy pokłon Panu już oddali,Z wielką wesołością do swych trzód wracali,Że się stali być godnymiBoga widzieć na tej ziemi.Gloria, Gloria, Gloria in excelsis

Polecamy

Najczęstsze przeprowadzki realizuje się w Krakowie między blokami. Często zdarza się tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami miasta. Często przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem lokalizacji szkoły, tak by nie tracić zdędnego czasu w rano na przedostawanie się w korkach na w inną dzielnicę.

Często sama przeprowadzka podyktowana jest wakacjami w nauce. Studentki na okres wolny od lekcji zwalniają mieszkania wyprowadzając się daleko do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarejestrowanymi są przeprowadzki całych biur. Pomiędzy strefami business w różnych częściach Krakowa. Przewóz mebli Kraków nasza firma przy pomocy sprawdzonych aut pickup'ów oraz busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy mają pozwolenie do wyładunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Rudyard Kipling, Honore de Balzac, Wincenty Korab-Brzozowski, Denis Diderot, Adam Asnyk, Max Elskamp, Stefan Grabiński, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Charles Baudlaire, Wiktoras Gomulickis, Stefan George, Seweryn Goszczyński, Pedro Calderón de la Barca, Théodore de Banville, Johann Wolfgang von Goethe, Charles Cros, Maria Dąbrowska, Theodor Däubler, Tristan Derème, Andrzej Frycz Modrzewski, Fryderyk Hebbel, Guillaume Apollinaire, Anton Czechow, Léon Deubel, Jean-Marc Bernard, nieznany, Stanisław Brzozowski, Stanisław Korab-Brzozowski, Charles Guérin, Anatole le Braz, Joseph Conrad, Bolesław Prus, Louis Gallet, Zygmunt Gloger, Aleksander Fredro, Franciszek Karpiński, Eurypides, Jacob i Wilhelm Grimm, E. T. A. Hoffmann, , Homer, James Oliver Curwood, Karl Gjellerup, Wiktor Gomulicki, Dōgen Kigen, Michaił Bułhakow, Józef Czechowicz, Anatol France, Marija Konopnicka, Hugo von Hofmannsthal, Hans Christian Andersen, Maria Konopnicka, Alter Kacyzne, George Gordon Byron, Fagus, Joachim Gasquet, Julius Hart, Björnstjerne Björnson, Aloysius Bertrand, Daniel Defoe, Francis Jammes, Louis le Cardonnel, Casimir Delavigne, Deotyma, Alojzy Feliński, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Fryderyk Hölderlin, Tadeusz Boy-Żeleński, Anatole France, Antonina Domańska, Rudolf G. Binding, Aleksander Brückner, Max Dauthendey, brak, Gustave Kahn, Alfred Jarry, Maria De La Fayette, Antoni Czechow, Charles Baudelaire, Władysław Anczyc, Jan Kasprowicz, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Marceline Desbordes-Valmore, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Miguel de Cervantes Saavedra, Frances Hodgson Burnett, Henry Bataille, Michał Bałucki, Aleksander Dumas, René Descartes, Konstanty Gaszyński, Klemensas Junoša,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Muza sprzedajna
Komedia ludzka Gobseck
Pomoc dajcie mi, rodacy
O poprawie Rzeczypospolitej
Bachantki
Dzwony
Oj Maluśki, Maluśki
więzienie
Panna de Scudéry
Jasna niedziela

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.biz
Planerar du en semester med familjen? Hitta barnvänliga hotell på The Edge Luxury Home och tillbringa aktiv tid med dina nära och kära!
Ищете недорогое жилье для спонтанной поездки? Найдите лучшие предложения на 592 Apartments 12 Duncan Street Campbellville,... и сэкономьте деньги!
Wyjeżdżasz służbowo? Znajdź idealne miejsce na pobyt na Hotele São Francisco de Paula i bądź gotowy na każde spotkanie!
Znajdź perfekcyjne miejsce na pobyt na findbookingdeals i ciesz się komfortem hotelowego zakwaterowania!
© 2015 Zbiór książek.