Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Hej, w dzień narodzenia
Autor: nieznany

Hej, w dzień narodzenia Syna Jedynego,Ojca Przedwiecznego, Boga prawdziwego:Wesoło śpiewajmy, Chwałę Bogu dajmy,Hej, kolęda! kolęda!Panna porodziła niebieskie Dzieciątko,W żłobie położyła małe Pacholątko:Pasterze śpiewają, na multankach grają.Hej, kolęda! kolęda!Skoro pastuszkowie o tym usłyszeli,Zaraz do Betlejem czym prędzej bieżeli.Witając Dzieciątko, małe Pacholątko,Hej, kolęda! kolęda!A Kalimas porwawszy barana jednego,I Stacho czym prędzej schwytawszy drugiego:Tych bydlątek parę Panu na ofiaręHej, kolęda! kolęda!Kuba nieboraczek nierychło przybieżał,Spieszno ni tak ni siak, wszystkiego odbieżał,Nie miał co dać Panu, śpiewa wedle stanuHej, kolęda! kolęda!Dobył tak wdzięcznego głosu baraniego,Aż się Józef stary przestraszył od niego:Już uciekać myśli, aleć drudzy przyszliHej, kolęda! kolęda!Mówi mu staruszek: nie śpiewaj tak pięknie,Bo się głosu twego Dzieciątko przelęknieLepiejże zagrajcie, Panu chwałę dajcieHej, kolęda! kolęda!I tak wszyscy społem wokoło stanęli,Panu maleńkiemu wesoło krzyknęli:Funda, funda, funda, tota risibundaHej, kolęda!

Polecamy

Najczęstsze przeprowadzki w Krakowie pomiędzy blokami. Czasami zdarza się tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi . Często przeprowadzka spowodowana jest zmianą wydłużonym dojazdem, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w popołudniu na pędzienie w korkach na w inną dzielnicę.

Nieczęsto sama przeprowadzka uwarunkowana jest wolnym w nauce. Uczniowie na okres wolny od zajęć zamieniają mieszkania wyprowadzając się daleko do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal zarejestrowanymi są przeprowadzki biur. Pośród biurowcami w nie tychsamych połówkach Krakowa. Przeprowadzki Kraków realizuje nasza firma przy pomocy porządnych samochodów pickup'ów i busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi kierowcy uprawnieni są do zatrzymywania w lokalizacjach wyznaczonych na czas wyładowania i załadowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Fryderyk Hölderlin, Hugo von Hofmannsthal, Alojzy Feliński, Dōgen Kigen, Aleksander Dumas, Fagus, Antoni Czechow, Rudolf G. Binding, Jan Kasprowicz, Theodor Däubler, Klemensas Junoša, Aleksander Brückner, Władysław Anczyc, Guillaume Apollinaire, Alter Kacyzne, Adam Asnyk, Tristan Derème, Bolesław Prus, Frances Hodgson Burnett, Daniel Defoe, Maria Dąbrowska, Léon Deubel, Wiktoras Gomulickis, Björnstjerne Björnson, Karl Gjellerup, Jacob i Wilhelm Grimm, Max Dauthendey, Zygmunt Gloger, Miguel de Cervantes Saavedra, Aloysius Bertrand, Marceline Desbordes-Valmore, Anton Czechow, brak, Casimir Delavigne, Gustave Kahn, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Stefan Grabiński, Stefan George, Charles Baudlaire, Stanisław Brzozowski, Hans Christian Andersen, Théodore de Banville, Julius Hart, Anatol France, Denis Diderot, Aleksander Fredro, Wincenty Korab-Brzozowski, , Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Pedro Calderón de la Barca, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Charles Cros, Johann Wolfgang von Goethe, Francis Jammes, René Descartes, Maria De La Fayette, Max Elskamp, Anatole France, Henry Bataille, Louis Gallet, Jean-Marc Bernard, Alfred Jarry, Joseph Conrad, nieznany, Michaił Bułhakow, Marija Konopnicka, Wiktor Gomulicki, Joachim Gasquet, Eurypides, Louis le Cardonnel, Józef Czechowicz, Stanisław Korab-Brzozowski, Maria Konopnicka, Fryderyk Hebbel, Tadeusz Boy-Żeleński, Charles Guérin, Deotyma, Charles Baudelaire, Rudyard Kipling, Michał Bałucki, Andrzej Frycz Modrzewski, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Franciszek Karpiński, Seweryn Goszczyński, Konstanty Gaszyński, E. T. A. Hoffmann, Antonina Domańska, James Oliver Curwood, Homer, Anatole le Braz, Honore de Balzac, George Gordon Byron,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Dziennik Franciszki
nic więcej
Wiersz ten ci święcę
Blask księżyca
Lutnista
dzień
Bezbronna istota
Wpatruj się co wieczor
Pamiątka
Nasza szkapa

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.biz
hotele barlinek
noże spyderco
sklepy internetowe
© 2015 Zbiór książek.