Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Idzie żołnierz borem, lasem
Autor: nieznany

Idzie żołnierz borem, lasem,Przymierając z głodu czasem;Chleba, soli nie żałować,Trza żołnierza poratować. Suknia na nim poblakuje, Wiatr dziurami przelatuje, Jadą, jadą, wywijają, Na wojenkę wysyłają.I jać bym też z wami jechałGdyby mi kto konia siodłał.Starsza siostra wyskoczyła,Konika mu kulbaczyła. A ta średnia miecz podaje, A ta młodsza krzyczy, łaje: Wy nie płaczcie siostry brata, Wróci wam się za trzy lata.Tu nadchodzi rok, półtora,Huzarowie jadą z pola:Witajcie wy, huzarowie,Daleko tam brat na wojnie? My z wojenki też jedziemy, Twego brata nie wieziemy, Leżyć on tam na Wołyniu, Trzyma głowę na kamieniu.Konik jego koło niego,Grzebie nogą, żałuje go,Już wygrzebał po kolana,Żałujący swego pana. Pókiś ty był, panie, zdrowy, Jadał ci ja owies goły. Teraz nie mam rżanej słomy; Rozwleką mnie kruki, wrony!Kruki, wrony oblatująI oczy mu wydziobują.Lepsze w domu groch, kapusta,Niż na wojnie kura tłusta. Lepsza w domu kapuścina, Niż na wojnie cielęcina, Wolałbym ja łąkę kosić, Niż na wojnie szablę nosić.Lepiej w domu pługiem orać,Niż na wojnie szablą dołać,Bo na wojnie szable kruszą,Niejeden się żegna z duszą.Jest to sławna pieśń wojska polskiego, o której tak pięknie wspomina Mickiewicz w Panu

Polecamy

Zwykle przeprowadzki organizuje się w Krakowie między budynkami. Często zdarza się sytuacja tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Nieczęsto przeprowadzka podyktowana jest zamianą wygodą, tak by nie tracić czasu w popołudniu na dojazd w korkach na w inne osiedle.

Niekiedy szybka przeprowadzka wynika wakacjami w nauce. Uczniowie na okres wolny od wykładów rezygnują z mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych firm. Pośród strefami business w różnych połówkach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy sprawdzonych samochodów pickup'ów lub busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi kierowcy uprawnieni są do zatrzymywania w lokalizacjach wyznaczonych na czas załadunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |

https://offpage49773.like-blogs.com/16491428/usg-olkusz
https://mapa57801.getblogs.net/47203007/a-review-of-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz
https://mapa46789.blogsidea.com/21699386/mapa-przychodni-olkusz-blood-tests-no-further-a-mystery
https://kyleruhhdm.blogdeazar.com/16573174/jedna-z-wiodących-przychodni-w-mieście-olkusz-która-od-1999-roku-pomaga-państwu-w-profesjonalny-sposób-zadbać-o-zdrowie
https://mapa68912.blogoxo.com/17212703/a-review-of-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz
https://advertising-agency-birmin29628.elbloglibre.com/17203692/the-mapa-diaries
https://mapa92457.blogofchange.com/20781712/the-single-best-strategy-to-use-for-mapa-przeprowadzki-grzegórzki-kraków
https://mapaprzeprowadzek70246.dgbloggers.com/20394480/mapa-przeprowadzki-podgurze-duchackie-kraków-an-overview
https://off-page87280.blogolenta.com/20276307/olkusz-gynecologist
https://doctorbookmark.com/story13937301/mapa-przychodni


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Henry Bataille, Fryderyk Hölderlin, Antoni Czechow, Björnstjerne Björnson, Charles Baudelaire, René Descartes, brak, Rudolf G. Binding, Charles Guérin, Joseph Conrad, Antonina Domańska, Léon Deubel, Alfred Jarry, Pedro Calderón de la Barca, Deotyma, Theodor Däubler, Anatol France, Hugo von Hofmannsthal, Hans Christian Andersen, Eurypides, Alter Kacyzne, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Rudyard Kipling, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatole le Braz, Marija Konopnicka, Anton Czechow, Maria Konopnicka, Louis le Cardonnel, nieznany, Denis Diderot, Marceline Desbordes-Valmore, Miguel de Cervantes Saavedra, Joachim Gasquet, Stanisław Korab-Brzozowski, Tristan Derème, Karl Gjellerup, Stefan George, James Oliver Curwood, Homer, Andrzej Frycz Modrzewski, Jacob i Wilhelm Grimm, Aleksander Dumas, Guillaume Apollinaire, Charles Baudlaire, Michaił Bułhakow, Maria Dąbrowska, Louis Gallet, E. T. A. Hoffmann, Franciszek Karpiński, Francis Jammes, Wincenty Korab-Brzozowski, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Tadeusz Boy-Żeleński, Frances Hodgson Burnett, Adam Asnyk, Jan Kasprowicz, Fagus, Honore de Balzac, Klemensas Junoša, Wiktoras Gomulickis, Stanisław Brzozowski, George Gordon Byron, Jean-Marc Bernard, Casimir Delavigne, Dōgen Kigen, Maria De La Fayette, Konstanty Gaszyński, Aleksander Brückner, Wiktor Gomulicki, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Anatole France, Gustave Kahn, Aloysius Bertrand, Charles Cros, Daniel Defoe, Max Dauthendey, Théodore de Banville, , Johann Wolfgang von Goethe, Władysław Anczyc, Józef Czechowicz, Stefan Grabiński, Seweryn Goszczyński, Julius Hart, Fryderyk Hebbel, Alojzy Feliński, Zygmunt Gloger, Bolesław Prus, Max Elskamp, Michał Bałucki, Aleksander Fredro,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Szydło w worku
Mała księżniczka
Plotka o Weselu Wyspiańskiego
Ritter Gluck
Głos
Idzie żołnierz borem, lasem
Sed non satiata
Biedny młynarczyk i kotek
na wsi
Albatros

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek it-ever.eu
wiata z pomieszczeniem gospodarczym
kuchnia na wymiar szczecin
© 2015 Zbiór książek.