Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Len
Autor: Hans Christian Andersen

Lato. Szumią lasy, kołyszą się zboża, pachną łąki kwieciste. Len zakwitł. Całe pole błękitnieje. Na zielonych łodyżkach patrzą w niebo kwiatki, drobne, błękitne, lekkie, delikatniejsze od skrzydeł motyla. Słońce je pieści, grzeje swymi promieniami, a chmury poją deszczem. I dobrze, miło zielonej roślince, jak dziecku, gdy je matka umyje, nakarmi i pocałuje. Len był bardzo szczęśliwy. — Mówią ludzie, że jestem piękny i wysoki — powtarzał sobie — że będzie ze mnie piękna sztuka płótna. Jak to przyjemnie. Na pewno jestem najszczęśliwszy w świecie! Tak mi dobrze. Nie jestem niczym i coś ze mnie będzie. Jak słońce ładnie świeci, jaki deszczyk słodki, ożywczy, ciepły! Szczęśliwy jestem, ogromnie szczęśliwy, najszczęśliwszy na świecie! Usłyszały jego słowa kołki w płocie i rozśmiały się głośno. — Co ty dzieciaku wiesz o szczęściu i o świecie? — zawołały. — Co ty znasz? Co widziałeś? My to co innego, stoimy tu tak dawno, mamy doświadczenie. Zaśpiewamy ci piosenkę, która cię wiele nauczy. I zaczęły żałosnym chórem: Stuk — puk, stuk — puk, Błysnęło! Stuk — puk, stuk — puk, Zniknęło… I nie ma nic — I nie ma nic! Tak ze wszystkim na świecie, mój kochany. — Nie, nie, nieprawda, wcale wam nie wierzę — odpowiedział len wesoło. — Dobrze i pięknie na tym Bożym świecie. Co rano słonko wstaje takie promienne i jasne lub z chmury deszczyk spada ożywczy, przyjemny i czuję, jak mi daje nowe siły, życie. Czuję, że rosnę, kwitnę, żem szczęśliwy, bardzo

Polecamy

Najczęstsze przeprowadzki w Krakowie między osiedlami. Nieczęsto występuje zdarzenie tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Najczęściej przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem wygodą, tak by nie tracić nazbyt wiele czasu w rano na dojazd w korkach na drugą stronę miasta.

Czasami pojedyncza przeprowadzka podyktowana jest wolnym w nauce. Studenci na czas wolny od obowiązków zwalniają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki lokali firmowych. Śród strefami ekonomicznymi w innych częściach Krakowa. Przewóz mebli Kraków nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów lub busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy mają pozwolenie do zatrzymywania w lokalizacjach wyznaczonych na czas załadowania i wyładowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Aleksander Brückner, Charles Baudlaire, Anatole France, Daniel Defoe, Stefan George, Denis Diderot, Jan Kasprowicz, Johann Wolfgang von Goethe, Eurypides, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Dumas, Stanisław Brzozowski, Charles Baudelaire, James Oliver Curwood, Pedro Calderón de la Barca, Anatol France, Stanisław Korab-Brzozowski, Michał Bałucki, Léon Deubel, Franciszek Karpiński, , Konstanty Gaszyński, George Gordon Byron, Fagus, Honore de Balzac, Józef Czechowicz, Henry Bataille, E. T. A. Hoffmann, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Charles Cros, Jean-Marc Bernard, Michaił Bułhakow, Antoni Czechow, brak, Władysław Anczyc, Adam Asnyk, Wincenty Korab-Brzozowski, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, nieznany, Wiktor Gomulicki, Karl Gjellerup, Seweryn Goszczyński, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Homer, Tristan Derème, Zygmunt Gloger, Deotyma, Miguel de Cervantes Saavedra, Max Elskamp, Marceline Desbordes-Valmore, Maria De La Fayette, Anatole le Braz, Aloysius Bertrand, Joachim Gasquet, Louis le Cardonnel, Jacob i Wilhelm Grimm, Alojzy Feliński, Alter Kacyzne, Björnstjerne Björnson, Theodor Däubler, Alfred Jarry, Julius Hart, Joseph Conrad, Maria Dąbrowska, Rudolf G. Binding, Aleksander Fredro, Klemensas Junoša, Wiktoras Gomulickis, Andrzej Frycz Modrzewski, Rudyard Kipling, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Marija Konopnicka, Antonina Domańska, Stefan Grabiński, Fryderyk Hebbel, Dōgen Kigen, Francis Jammes, Casimir Delavigne, Hans Christian Andersen, Fryderyk Hölderlin, Louis Gallet, Charles Guérin, Guillaume Apollinaire, René Descartes, Théodore de Banville, Max Dauthendey, Bolesław Prus, Frances Hodgson Burnett, Maria Konopnicka, Hugo von Hofmannsthal, Anton Czechow, Gustave Kahn,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Dzieło sztuki
Kopciuszek
Don Juan w piekle
Ukradziony grosik
Diaboliada
Lutnista
Projekcje
Komedia ludzka Gobseck
Mazur z 1831 roku
Nieszczęście

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.eu
Matkustatko työasioissa? Löydä ihanteellinen majoituspaikka sivustolta Majoitus Galé ja ole valmiina jokaiseen tapaamiseen!
Планируете отпуск в Польше? Найдите идеальное место для проживания на Almost Heaven Aruba и наслаждайтесь свободой своего отпуска!
Dreaming of a Caribbean getaway? Check out Cosy Home Sweet Home , pick your dream vacation and book today!
Hledáte ideální místo k pobytu v M Y hotel ? Podívejte se na nejlepší nabídky na našem webu a užijte si pohodlný pobyt!
© 2015 Zbiór książek.