Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Nim próg przestąpiłem celi
Autor: Guillaume Apollinaire

Nim próg przestąpiłem celi Obnażyć kazano ciało Wyją sępy lub anieli Poeto! co ci się stało Łazarz wstępuje na schody Zamiast opuścić mogiłę Żegnajcie o korowody W młode lata pewnie

Polecamy

Czasami przeprowadzki wykonuje się w Krakowie pomiędzy osieldami domów jednorodzinnych. Czasami zdarza się tak że wyprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi dzielnicami. Nieczęsto przeprowadzka podyktowana jest zmianą miejsca pracy, tak by nie tracić czasu w pod wieczór na dotarcie do w korkach na w inne osiedle.

Czasami tylko przeprowadzka wynika wolnym w nauce. Studenci na czas wolny od roku szkolnego zamieniają mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki całych biur. Pośród biurowcami w różnych dzielnicach Krakowa. Przewóz mebli Kraków realizuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów oraz busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do parkowania w parkingach wyznaczonych na czas wyładowania i załadowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Daniel Defoe, Stanisław Korab-Brzozowski, Henry Bataille, Francis Jammes, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Tristan Derème, Franciszek Karpiński, Alojzy Feliński, Andrzej Frycz Modrzewski, Michał Bałucki, nieznany, Maria Konopnicka, Denis Diderot, Hans Christian Andersen, Antonina Domańska, Konstanty Gaszyński, Aloysius Bertrand, René Descartes, Jan Kasprowicz, Klemensas Junoša, Pedro Calderón de la Barca, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, , Bolesław Prus, Alfred Jarry, Johann Wolfgang von Goethe, Anton Czechow, Guillaume Apollinaire, Aleksander Dumas, Jean-Marc Bernard, Miguel de Cervantes Saavedra, Wiktor Gomulicki, Antoni Czechow, Dōgen Kigen, Honore de Balzac, Marija Konopnicka, Fryderyk Hebbel, James Oliver Curwood, Aleksander Brückner, Charles Cros, Joseph Conrad, Eurypides, Fagus, Léon Deubel, brak, Theodor Däubler, Maria De La Fayette, Tadeusz Boy-Żeleński, Józef Czechowicz, Hugo von Hofmannsthal, Stefan George, Jacob i Wilhelm Grimm, Charles Guérin, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Rudyard Kipling, Alter Kacyzne, Fryderyk Hölderlin, George Gordon Byron, Maria Dąbrowska, Seweryn Goszczyński, E. T. A. Hoffmann, Max Elskamp, Władysław Anczyc, Gustave Kahn, Michaił Bułhakow, Max Dauthendey, Casimir Delavigne, Joachim Gasquet, Charles Baudlaire, Wincenty Korab-Brzozowski, Stanisław Brzozowski, Björnstjerne Björnson, Rudolf G. Binding, Deotyma, Anatole France, Adam Asnyk, Karl Gjellerup, Aleksander Fredro, Frances Hodgson Burnett, Wiktoras Gomulickis, Stefan Grabiński, Anatole le Braz, Homer, Théodore de Banville, Louis le Cardonnel, Marceline Desbordes-Valmore, Anatol France, Louis Gallet, Charles Baudelaire, Julius Hart, Zygmunt Gloger,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Lulajże, Jezuniu
Anioł Pański
Troškimas
przeczucia
legenda
Utwory drobne
Fatalne jaja
Muza sprzedajna
Porta Nigra
Lilia

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.eu
przewóz osób w warszawie
dobry psychiatra łódź
Haluatko yöpyä kaupungin sydämessä? Tarkastele hotellitarjouksia sivustolla findbookingdeals.com ja ole lähellä kaikkia nähtävyyksiä!
Vill du boka hotellboende? Besök https://www.findbookingdeals.com/ och spara på din vistelse!
Drømmer du om en ferie i bjergene? Find de perfekte hoteller på Palm-mar og nyd betagende udsigter!
© 2015 Zbiór książek.