Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Pomoc dajcie mi, rodacy
Autor: nieznany

Pomoc dajcie mi, rodacy, Gdyż okrutny los mnie nęka, Żebrać muszę, gdyż do pracy Jedna została mi ręka. Ziomek nędzarz, tułacz bliźni, Głos błagalny do was wznosi, Żołnierz wierny dla ojczyzny, O jałmużnę ziomków prosi. Porzuciłem ojca, matkę, Porzuciłem żonę lubą, Porzuciłem dzieci, chatkę, Pogardziłem życia zgubą. Biegłem, kędy bój wrzał krwawy, Walczyć pod ojczyzny znakiem, Krew przelałem w polu sławy, A dziś muszę być żebrakiem. Zabrał sąsiad zły dostatki, Wiatry z ogniem dom zabrały, Nie mam żony, brata, matki, W grób przed nędzą się schowały. Mnie zawistny los tu gniecie, Znoszę nędzę, urągania, I nic nie mam na tym świecie Prócz tej ręki do żebrania. Bez nadziei, bez pociechy, Tak pędzę życie tułacze, Wzdycham do rodzinnej strzechy, Lecz jej pewnie nie zobaczę. Za mną w rodzinnym ustroniu, Może kto tam tęskni przecie, Może kto i łzę uroni, Smutne myśli śląc po świecie. Kiedy wrzała wojna mściwa, Kiedym z wrogiem staczał boje, Czemuż kula litościwa Nic trafiła w serce moje. Byłbym zginął z bronią w dłoni, Padł jak wolnym paść przystoi, Dziś tułacza smutek goni, Na ten ciężar nie mam

Polecamy

Rzadko przeprowadzki wykonuje się w Krakowie między budynkami. Często zdarza się sytuacja tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Najczęściej przeprowadzka podyktowana jest zmianą miejsca pracy, tak by nie tracić zdędnego czasu w rano na dojazd w korkach na drugą stronę miasta.

Niekiedy szybka przeprowadzka spowodowana jest urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na okres wolny od obowiązków zwalniają mieszkania wyprowadzając się niedaleko do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal spotykanymi są przeprowadzki lokali biurowych. Śród strefami ekonomicznymi w innych stronach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków przyjmuje nasza firma przy pomocy niezawodnych samochodów pickup'ów oraz busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi fachowcy mają pozwolenie do parkowania w strefach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |

https://danteqriib.blogripley.com/20000486/olkusz-gynecologist
https://bookmarkingfeed.com/story13973205/mapa-transportu
https://fernandosoiat.dbblog.net/47389980/top-latest-five-mapa-przeprowadzki-mistrzejowice-kraków-urban-news
https://ian1f45kif4.wikissl.com/user
https://danteqriib.blogripley.com/20000855/olkusz-gynecologist
https://garrettrwtyn.aioblogs.com/69225184/jedna-z-wiodących-przychodni-w-mieście-olkusz-która-od-1999-roku-pomaga-państwu-w-profesjonalny-sposób-zadbać-o-zdrowie
https://lorenzoxvpjd.imblogs.net/65935231/how-mapa-przeprowadzki-zwierzyniec-kraków-can-save-you-time-stress-and-money
https://lukaslgzrk.jaiblogs.com/42201750/the-5-second-trick-for-mapa-przeprowadzki-dębniki-kraków
https://keeganvmbpe.tblogz.com/the-2-minute-rule-for-mapa-przeprowadzki-swoszowice-krak-w-31102838
https://mapaprzeprowadzek02356.daneblogger.com/18627868/a-review-of-mapa-przeprowadzki-podgurze-duchackie-kraków


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Max Dauthendey, E. T. A. Hoffmann, Homer, Aloysius Bertrand, Frances Hodgson Burnett, Dōgen Kigen, James Oliver Curwood, Theodor Däubler, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatol France, Charles Baudlaire, Bolesław Prus, Józef Czechowicz, Andrzej Frycz Modrzewski, Casimir Delavigne, Hans Christian Andersen, Antonina Domańska, Fagus, , Max Elskamp, George Gordon Byron, brak, Anton Czechow, Marceline Desbordes-Valmore, Stefan Grabiński, Johann Wolfgang von Goethe, Anatole France, Seweryn Goszczyński, Stanisław Korab-Brzozowski, Henry Bataille, Jan Kasprowicz, Joachim Gasquet, Charles Guérin, Alfred Jarry, Louis Gallet, Charles Baudelaire, Wincenty Korab-Brzozowski, Eurypides, Alter Kacyzne, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Pedro Calderón de la Barca, Władysław Anczyc, René Descartes, Aleksander Dumas, Rudyard Kipling, Björnstjerne Björnson, Maria Dąbrowska, Wiktoras Gomulickis, Antoni Czechow, Aleksander Fredro, Léon Deubel, Franciszek Karpiński, Adam Asnyk, Rudolf G. Binding, Deotyma, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Jacob i Wilhelm Grimm, Joseph Conrad, Guillaume Apollinaire, Wiktor Gomulicki, Hugo von Hofmannsthal, Marija Konopnicka, Gustave Kahn, Michał Bałucki, Zygmunt Gloger, Fryderyk Hebbel, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Denis Diderot, Théodore de Banville, Stanisław Brzozowski, Tristan Derème, Anatole le Braz, nieznany, Maria Konopnicka, Fryderyk Hölderlin, Maria De La Fayette, Francis Jammes, Daniel Defoe, Konstanty Gaszyński, Karl Gjellerup, Stefan George, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Brückner, Alojzy Feliński, Julius Hart, Charles Cros, Klemensas Junoša, Honore de Balzac, Michaił Bułhakow, Jean-Marc Bernard, Louis le Cardonnel,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Wieniec z liści odarty
Białośnieżka i Różanka
o niebie
Boże Narodzenie
Dziwny Żyd
Wspomnienia niebieskiego mundurka
Hej, w dzień narodzenia
Półkula w lokach
Cały świat byś ściągnęła
Cień

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek it-ever.eu
zabudowa tarasu
wyłaz dachowy z poliwęglanu
dystalna osteotomia kości udowej
© 2015 Zbiór książek.