Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Przybieżeli do Betlejem
Autor: nieznany

Przybieżeli do Betlejem pasterze,Przygrywając Dzieciąteczku na lirze,Witają Dzieciątko, małe Pacholątko,Pasterze, pasterze.Podarunki Jezusowi oddają,Na kolana przed nim ze czcią klękają.Witają Dzieciątko itd.Uznają w Nim Mesjasza prawego,Który przyszedł, by ich zbawił od złego.Witają Dzieciątko itd.Dzieciątko się do pastuszków uśmiecha,Swobodnie każdy z nich sobie oddycha.Witają Dzieciątko itd.Postanęli pastuszkowie wokoło,Zaśpiewali Jezusowi wesoło.Witają Dzieciątko itd.Dziękował im Józef stary za dary,Przyniesione dla Jezusa ofiary.Witają Dzieciątko

Polecamy:

Najczęstsze przeprowadzki organizuje się w Krakowie między osiedlami. Nieczęsto występuje zdarzenie tak że wyprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Zwykle przeprowadzka wymuszona jest nabyciem wygodą, tak by nie tracić zbędnego czasu w rano na pędzenie w korkach na drugą stronę miasta.Rzadko jedynie przeprowadzka podyktowana jest wolnym w nauce. Studentki na okres wolny od lekcji opuszczają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów. Czasami ale nadal popularnymi są przeprowadzki lokali firmowych. Między business parkami w nie tych samych stronach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów lub busów o ładunku do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do zatrzymywania w miejscach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |

https://madbookmarks.com/story13925794/mapa-strony
https://elliottldfbx.elbloglibre.com/17204496/the-smart-trick-of-przychodnia-olkusz-pro-familia-mapa-that-nobody-is-discussing
https://mapa91356.slypage.com/20561283/rumored-buzz-on-mapa-przeprowadzki-dębniki-kraków
https://listbell.com/story3307947/mapa-przeprowadzek
https://beauaegjh.dgbloggers.com/20399353/the-greatest-guide-to-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz
https://rank74515.fitnell.com/55863704/usg-olkusz
https://spencersdojn.bloggactivo.com/17699880/olkusz-gynecologist
https://usainsuranceleads51479.ampblogs.com/Detailed-Notes-on-Mapa-przychodni-Endocrinologist-Olkusz-52568838
https://laneihmvc.ja-blog.com/16476789/usg-olkusz
https://bookmarkick.com/story13996972/mapa-przychodni


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Michaił Bułhakow, Tristan Derème, Fagus, Fryderyk Hebbel, E. T. A. Hoffmann, , Charles Baudelaire, Daniel Defoe, Frances Hodgson Burnett, Louis le Cardonnel, Léon Deubel, Adam Asnyk, Marceline Desbordes-Valmore, Denis Diderot, Charles Guérin, Zygmunt Gloger, Louis Gallet, Guillaume Apollinaire, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Maria De La Fayette, Hugo von Hofmannsthal, Théodore de Banville, Wiktor Gomulicki, Anatole le Braz, Pedro Calderón de la Barca, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Anatol France, Józef Czechowicz, Homer, Max Elskamp, René Descartes, Stefan George, Franciszek Karpiński, Francis Jammes, Stefan Grabiński, Rudyard Kipling, James Oliver Curwood, Władysław Anczyc, George Gordon Byron, Anton Czechow, Charles Cros, Fryderyk Hölderlin, Joachim Gasquet, Tadeusz Boy-Żeleński, Gustave Kahn, Stanisław Korab-Brzozowski, Hans Christian Andersen, Jacob i Wilhelm Grimm, Konstanty Gaszyński, Aleksander Dumas, Bolesław Prus, Wincenty Korab-Brzozowski, Alfred Jarry, Rudolf G. Binding, Alter Kacyzne, Anatole France, Klemensas Junoša, Jean-Marc Bernard, Antoni Czechow, Michał Bałucki, Johann Wolfgang von Goethe, Deotyma, Aleksander Brückner, Antonina Domańska, brak, Maria Dąbrowska, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Maria Konopnicka, Wiktoras Gomulickis, Charles Baudlaire, Björnstjerne Björnson, Stanisław Brzozowski, Aloysius Bertrand, Henry Bataille, Marija Konopnicka, Seweryn Goszczyński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Aleksander Fredro, Dōgen Kigen, Max Dauthendey, Alojzy Feliński, Miguel de Cervantes Saavedra, Andrzej Frycz Modrzewski, Joseph Conrad, Eurypides, Honore de Balzac, Casimir Delavigne, Karl Gjellerup, Jan Kasprowicz, nieznany, Julius Hart, Theodor Däubler,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Dziwny Żyd
Długi język
Stare miasto
Syrena
Łuk miłości
Córa Albionu
O pierwszej nad ranem
Między siebie a życie
Miłość godnym nie nazwie
Aptekarzowa

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.info
helikon tex seria bushcraft
syrop do bubble tea
wiata garażowa
modele robotime rokr rolife
wiata na wymiar
© 2015 Zbiór książek.