Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Ślimak i róża
Autor: Hans Christian Andersen

Nad rowem wyrósł szpaler leszczynowy, poza nim rozciągały się łąki i pola, a z drugiej strony był ogród, a w ogrodzie zakwitł krzak róży.Pod krzakiem siedział ślimak i myślał o sobie.— Zaczekaj — mówił — przyjdzie czas i na mnie, a wtedy się okaże moja wartość. Na coś lepszego jestem przeznaczony, niż dawać światu róże lub orzechy, a choćby mleko, jak krowy i owce.— Bardzo bym chciała widzieć — rzekła róża — co pan da światu. Kiedyż to nastąpi?— Nie potrzebuję się śpieszyć — odparł ślimak. — Wam tylko zawsze pilno. Zaczekajcie.W następnym roku ślimak siedział znów pod krzakiem róży, wygrzewając się na słońcu. Nad nim zwieszały się pączki i róże, pełne, świeże, pachnące. Ślimak wysunął się ze swego domku, wyciągnął różki i schował je znowu.— Wszystko jak w zeszłym roku — rzekł niechętnie — żadnej zmiany ani postępu. Krzak różany wydaje róże i nic więcej!Róże kwitły przez lato, do późnej jesieni, dopóki śnieg nie upadł. Wtedy krzaczek zasnął, a ślimak skrył się w ziemi.Znów zawitał rok nowy, róże się rozwinęły, ślimak usiadł na słońcu, pod różanym krzakiem.— Zestarzałeś się — rzekł, kiwając głową.— Zapewne uschniesz wkrótce, bo oddałeś światu wszystko, co mu dać mogłeś. Nie mam czasu się zastanawiać, czy twoje dary miały jakąś wartość, to tylko jasne jest dla mnie, że sam z siebie nie zrobiłeś nic nowego, pozostałeś tym samym kijem, jakim byłeś. Żadnej zmiany, ani postępu. Czy mię rozumiesz dobrze?— Przerażasz mnie, ślimaku! — rzekła

Polecamy

Niekiedy przeprowadzki organizuje się w Krakowie między budynkami. Zwykle zdarza się tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Najczęściej przeprowadzka uwarunkowana jest zdobyciem wygodą, tak by nie tracić zbyt wiele czasu w popołudniu na dotarcie w korkach na w inne osiedle.

Rzadko pojedyncza przeprowadzka uwarunkowana jest feriami w nauce. Studenci na okres wolny od wykładów zwalniają mieszkania wyprowadzając się do rodzinnych miejscowości do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal częstymi są przeprowadzki całych biur. Wśród strefami business w innych częściach Krakowa. Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów lub busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do postoju w lokalizacjach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Daniel Defoe, Władysław Anczyc, Dōgen Kigen, Pedro Calderón de la Barca, Casimir Delavigne, Homer, Zygmunt Gloger, Stanisław Korab-Brzozowski, James Oliver Curwood, Louis le Cardonnel, Deotyma, Charles Baudlaire, Aloysius Bertrand, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Marija Konopnicka, Karl Gjellerup, Anatole le Braz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Denis Diderot, Max Elskamp, Maria De La Fayette, Seweryn Goszczyński, Jan Kasprowicz, Anton Czechow, Julius Hart, Anatole France, Rudyard Kipling, Fryderyk Hölderlin, Wiktor Gomulicki, George Gordon Byron, Adam Asnyk, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Wiktoras Gomulickis, Honore de Balzac, Jacob i Wilhelm Grimm, Stefan George, Wincenty Korab-Brzozowski, Marceline Desbordes-Valmore, Charles Baudelaire, Antonina Domańska, Józef Czechowicz, Joseph Conrad, Franciszek Karpiński, Charles Guérin, Alojzy Feliński, Aleksander Brückner, Hans Christian Andersen, Miguel de Cervantes Saavedra, Hugo von Hofmannsthal, Francis Jammes, Aleksander Dumas, Andrzej Frycz Modrzewski, Johann Wolfgang von Goethe, Max Dauthendey, E. T. A. Hoffmann, Jean-Marc Bernard, Louis Gallet, Joachim Gasquet, Stanisław Brzozowski, Gustave Kahn, Konstanty Gaszyński, Frances Hodgson Burnett, nieznany, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatol France, Bolesław Prus, Aleksander Fredro, Björnstjerne Björnson, Michaił Bułhakow, Theodor Däubler, Fagus, Maria Dąbrowska, Klemensas Junoša, René Descartes, Alter Kacyzne, Henry Bataille, Stefan Grabiński, Tristan Derème, Alfred Jarry, Michał Bałucki, Léon Deubel, Eurypides, Guillaume Apollinaire, , Fryderyk Hebbel, Théodore de Banville, Charles Cros, Maria Konopnicka, Tadeusz Boy-Żeleński, Rudolf G. Binding, Antoni Czechow, brak,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Niepowrotne
Sed non satiata
Projekcje
Malcy
Albatros
Obrachunki fredrowskie
Historia roku
Człowiek i morze
Zaproszenie do podróży
Okna

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.biz
sklep z plakatami warszawa
pozycjonowanie kalisz
moderner tor
© 2015 Zbiór książek.