Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Ślimak i róża
Autor: Hans Christian Andersen

Nad rowem wyrósł szpaler leszczynowy, poza nim rozciągały się łąki i pola, a z drugiej strony był ogród, a w ogrodzie zakwitł krzak róży.Pod krzakiem siedział ślimak i myślał o sobie.— Zaczekaj — mówił — przyjdzie czas i na mnie, a wtedy się okaże moja wartość. Na coś lepszego jestem przeznaczony, niż dawać światu róże lub orzechy, a choćby mleko, jak krowy i owce.— Bardzo bym chciała widzieć — rzekła róża — co pan da światu. Kiedyż to nastąpi?— Nie potrzebuję się śpieszyć — odparł ślimak. — Wam tylko zawsze pilno. Zaczekajcie.W następnym roku ślimak siedział znów pod krzakiem róży, wygrzewając się na słońcu. Nad nim zwieszały się pączki i róże, pełne, świeże, pachnące. Ślimak wysunął się ze swego domku, wyciągnął różki i schował je znowu.— Wszystko jak w zeszłym roku — rzekł niechętnie — żadnej zmiany ani postępu. Krzak różany wydaje róże i nic więcej!Róże kwitły przez lato, do późnej jesieni, dopóki śnieg nie upadł. Wtedy krzaczek zasnął, a ślimak skrył się w ziemi.Znów zawitał rok nowy, róże się rozwinęły, ślimak usiadł na słońcu, pod różanym krzakiem.— Zestarzałeś się — rzekł, kiwając głową.— Zapewne uschniesz wkrótce, bo oddałeś światu wszystko, co mu dać mogłeś. Nie mam czasu się zastanawiać, czy twoje dary miały jakąś wartość, to tylko jasne jest dla mnie, że sam z siebie nie zrobiłeś nic nowego, pozostałeś tym samym kijem, jakim byłeś. Żadnej zmiany, ani postępu. Czy mię rozumiesz dobrze?— Przerażasz mnie, ślimaku! — rzekła

Polecamy

Niekiedy przeprowadzki organizuje się w Krakowie między budynkami. Zwykle zdarza się tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Najczęściej przeprowadzka uwarunkowana jest zdobyciem wygodą, tak by nie tracić zbyt wiele czasu w popołudniu na dotarcie w korkach na w inne osiedle.

Rzadko pojedyncza przeprowadzka uwarunkowana jest feriami w nauce. Studenci na okres wolny od wykładów zwalniają mieszkania wyprowadzając się do rodzinnych miejscowości do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal częstymi są przeprowadzki całych biur. Wśród strefami business w innych częściach Krakowa. Przewóz mebli Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów lub busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do postoju w lokalizacjach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Aleksander Dumas, René Descartes, nieznany, Seweryn Goszczyński, Wincenty Korab-Brzozowski, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Joseph Conrad, Fryderyk Hebbel, Fagus, Fryderyk Hölderlin, Frances Hodgson Burnett, Théodore de Banville, Björnstjerne Björnson, Denis Diderot, George Gordon Byron, Joachim Gasquet, Johann Wolfgang von Goethe, Jan Kasprowicz, Anatole France, Louis Gallet, Jacob i Wilhelm Grimm, James Oliver Curwood, Hans Christian Andersen, Michaił Bułhakow, Konstanty Gaszyński, Aloysius Bertrand, Alfred Jarry, Gustave Kahn, Wiktor Gomulicki, Charles Baudlaire, Henry Bataille, Andrzej Frycz Modrzewski, Charles Baudelaire, Marija Konopnicka, Tristan Derème, Stefan Grabiński, Alter Kacyzne, Józef Czechowicz, Max Dauthendey, Władysław Anczyc, Stanisław Korab-Brzozowski, Deotyma, Jean-Marc Bernard, Pedro Calderón de la Barca, Tadeusz Boy-Żeleński, Léon Deubel, , Eurypides, Charles Guérin, Louis le Cardonnel, Anatol France, Rudolf G. Binding, Franciszek Karpiński, Dōgen Kigen, Alojzy Feliński, Maria De La Fayette, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Aleksander Brückner, Honore de Balzac, Charles Cros, Francis Jammes, Max Elskamp, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Miguel de Cervantes Saavedra, E. T. A. Hoffmann, Adam Asnyk, Stanisław Brzozowski, Michał Bałucki, Hugo von Hofmannsthal, Marceline Desbordes-Valmore, Rudyard Kipling, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Klemensas Junoša, Stefan George, Maria Konopnicka, Anton Czechow, Theodor Däubler, Guillaume Apollinaire, Maria Dąbrowska, Aleksander Fredro, Bolesław Prus, Antonina Domańska, brak, Daniel Defoe, Antoni Czechow, Anatole le Braz, Julius Hart, Casimir Delavigne, Homer, Zygmunt Gloger, Karl Gjellerup, Wiktoras Gomulickis,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Cudzoziemiec
Podróż
Źrałe są w ogniu nurzane
Zając i jeż
Wincenty Korab-Brzozowski
Kwiaty
opowiadanie
Testament
Blask księżyca
Kopciuszek

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.com.pl
Plánujete dovolenou? Objevte ideální ubytování na worldhotels a kochajte se krásnými výhledy!
© 2015 Zbiór książek.