Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: toruń
Autor: Józef Czechowicz

tu tyle lip gubiących kwiat taki zapachów odmęt wieże w księżycu srebrne pochodnie na kościołach podobnych do tratw odpływa miasto pod niebem z ciemnego szkła popychają je strzały na czarnych tarczach zegarów cisza i mgła i obłok także płynący do nocnych jarów falują gotyckich okien szramy które odbłysk na kratach rozgwieżdżą suną ceglane mury bramy jedna schyliła się nawet jak maszt w bramach wisła na przestrzał brzeszczot to srebrem chłodny rzuciła go po ciepłym dniu otarłszy ostrze o zmierzch i o ruń rzuciła go wiosenna noc pogodna sobie do nóg pod

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Anatol France, Tadeusz Boy-Żeleński, Zygmunt Gloger, Fagus, Joachim Gasquet, brak, Marija Konopnicka, Théodore de Banville, Theodor Däubler, Aloysius Bertrand, Adam Asnyk, nieznany, Tristan Derème, Maria De La Fayette, Alojzy Feliński, Stanisław Brzozowski, Miguel de Cervantes Saavedra, Wincenty Korab-Brzozowski, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Michał Bałucki, Anatole France, Jean-Marc Bernard, Charles Guérin, Andrzej Frycz Modrzewski, Denis Diderot, Charles Cros, Joseph Conrad, Klemensas Junoša, Rudyard Kipling, Anton Czechow, Konstanty Gaszyński, Louis Gallet, Seweryn Goszczyński, Józef Czechowicz, Jan Kasprowicz, Dōgen Kigen, Max Elskamp, James Oliver Curwood, Alter Kacyzne, René Descartes, George Gordon Byron, Aleksander Dumas, Stefan Grabiński, Charles Baudelaire, Homer, Karl Gjellerup, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Gustave Kahn, Aleksander Fredro, Antoni Czechow, Honore de Balzac, Léon Deubel, Max Dauthendey, Eurypides, Maria Konopnicka, Jacob i Wilhelm Grimm, Deotyma, Stanisław Korab-Brzozowski, Stefan George, Wiktoras Gomulickis, Guillaume Apollinaire, Louis le Cardonnel, Francis Jammes, Björnstjerne Björnson, Michaił Bułhakow, Hugo von Hofmannsthal, Alfred Jarry, Marceline Desbordes-Valmore, Rudolf G. Binding, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Maria Dąbrowska, Casimir Delavigne, Anatole le Braz, E. T. A. Hoffmann, Julius Hart, Charles Baudlaire, Daniel Defoe, Wiktor Gomulicki, , Hans Christian Andersen, Antonina Domańska, Henry Bataille, Władysław Anczyc, Johann Wolfgang von Goethe, Fryderyk Hebbel, Frances Hodgson Burnett, Pedro Calderón de la Barca, Bolesław Prus, Franciszek Karpiński, Aleksander Brückner, Fryderyk Hölderlin,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Do Justyny O wdzięczności
Ongi śpiewałem
Jak skończyć z piekłem kobiet?
Legenda Młodej Polski
samobójstwo
Lilia
Zwierciadło
Bąk i piłka
śmierć2
Don Kichot z La Manchy

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.eu
pipety pasteura
© 2015 Zbiór książek.