Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Brzydkie kaczątko
Autor: Hans Christian Andersen

Prześlicznie było na wsi. Lato gorące, pogodne, żółte zboże na polach, owies jeszcze zielony, na łąkach wielkie stogi pachnącego siana, a bociany przechadzają się powoli, na wysokich, czerwonych nogach i klekoczą po egipsku, bo takim językiem nauczyły się mówić od matek. Dokoła wielkie lasy, cieniste, szumiące, a w nich głębokie i ciche jeziora. Prześlicznie i cudownie było na wsi. Na pochyłości wzgórza jasne słońce oświetlało stary zamek z wieżycami i gankami, otoczony murem i szeroką wstęgą wolno płynącej wody. Z muru zwieszały się pnące rośliny, a wielkie liście łopianu schylały się aż do wody. I było pod nimi cicho i ciemno, jak w cienistym lesie. Pod jednym z takich liści młoda kaczka usłała sobie gniazdo i siedziała na jajach. Nudziło jej się bardzo, bo żadna z sąsiadek nie miała chęci w tak piękną pogodę rozmawiać z nią o tym, co słychać na świecie. Każda wolała pływać po przejrzystej wodzie, pluskać się i osuszać na ciepłym słoneczku, a ona tylko jedna, jak przykuta, siedzi w cieniu na gnieździe. Skończyło się wreszcie jej udręczenie, jajka zaczęły pękać i główka pisklęcia co chwila wysuwała się z innej skorupki, oznajmiając cienkim głosikiem, że żyje. — Pip, pip! — wołały wszystkie. — Kwa, kwa! — odpowiedziała im poważnie matka, a maleństwa zaczęły jej głos naśladować, opowiadając sobie, co widzą dookoła, i rozglądając się na wszystkie strony. Matka pozwalała im mówić i patrzeć, ile im się podoba, bo kolor zielony bardzo zdrowy na oczy. — Ach, jaki ten świat duży! — wołały kaczęta, dobywając się z ciasne

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki w Krakowie pomiędzy blokami. Zwykle tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi . Rzadko przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem miejsca pracy, tak by nie tracić zdędnego czasu w pod wieczór na pędzienie w korkach na w inne osiedle. Nieczęsto szybka przeprowadzka uwarunkowana jest wakacjami w nauce. Studentki na okres wolny od lekcji zwalniają mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów. Nieczęsto ale nadal cieszącymi się popularnością są przeprowadzki całych firm. Pomiędzy parkami technologcznymi w różnych dzielnicach Krakowa. Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy niepsujących się aut pickupów oraz busów o ładunku do trzech i pół tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do postoju w strefach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Aleksander Fredro, Denis Diderot, Michał Bałucki, Maria Konopnicka, Andrzej Frycz Modrzewski, Marija Konopnicka, Homer, Jan Kasprowicz, Charles Guérin, Rudolf G. Binding, Alter Kacyzne, Tadeusz Boy-Żeleński, Karl Gjellerup, Eurypides, Anatole le Braz, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Marceline Desbordes-Valmore, René Descartes, Deotyma, Alojzy Feliński, Julius Hart, Władysław Anczyc, Antonina Domańska, Antoni Czechow, Stefan George, Gustave Kahn, Max Elskamp, Charles Baudelaire, James Oliver Curwood, Konstanty Gaszyński, Tristan Derème, Daniel Defoe, Aleksander Brückner, Stanisław Brzozowski, Wiktor Gomulicki, Joseph Conrad, Théodore de Banville, Theodor Däubler, Honore de Balzac, Wincenty Korab-Brzozowski, Józef Czechowicz, Adam Asnyk, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Anatol France, Fryderyk Hölderlin, Guillaume Apollinaire, Björnstjerne Björnson, Francis Jammes, Frances Hodgson Burnett, brak, Franciszek Karpiński, Henry Bataille, Casimir Delavigne, Seweryn Goszczyński, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, E. T. A. Hoffmann, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Klemensas Junoša, Aleksander Dumas, Fagus, Joachim Gasquet, Pedro Calderón de la Barca, Alfred Jarry, Louis le Cardonnel, Wiktoras Gomulickis, Bolesław Prus, Jacob i Wilhelm Grimm, Aloysius Bertrand, Zygmunt Gloger, Louis Gallet, , Dōgen Kigen, Stefan Grabiński, nieznany, Rudyard Kipling, Maria Dąbrowska, Hans Christian Andersen, Léon Deubel, Jean-Marc Bernard, Anatole France, Maria De La Fayette, Johann Wolfgang von Goethe, Michaił Bułhakow, George Gordon Byron, Charles Baudlaire, Anton Czechow, Miguel de Cervantes Saavedra, Stanisław Korab-Brzozowski, Charles Cros, Fryderyk Hebbel, Hugo von Hofmannsthal, Max Dauthendey,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Warszawianka 1831
Harlem
narzeczona
W biurze pocztowym
Marsz weselny
na wsi
legenda
De profundis
Dzieło sztuki
Zając i jeż

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.eu
księgowość online dla firm olsztyn
pozycjonowanie kalisz
sklep xxl trójmiasto
© 2015 Zbiór książek.