Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Brzydkie kaczątko
Autor: Hans Christian Andersen

Prześlicznie było na wsi. Lato gorące, pogodne, żółte zboże na polach, owies jeszcze zielony, na łąkach wielkie stogi pachnącego siana, a bociany przechadzają się powoli, na wysokich, czerwonych nogach i klekoczą po egipsku, bo takim językiem nauczyły się mówić od matek. Dokoła wielkie lasy, cieniste, szumiące, a w nich głębokie i ciche jeziora. Prześlicznie i cudownie było na wsi. Na pochyłości wzgórza jasne słońce oświetlało stary zamek z wieżycami i gankami, otoczony murem i szeroką wstęgą wolno płynącej wody. Z muru zwieszały się pnące rośliny, a wielkie liście łopianu schylały się aż do wody. I było pod nimi cicho i ciemno, jak w cienistym lesie. Pod jednym z takich liści młoda kaczka usłała sobie gniazdo i siedziała na jajach. Nudziło jej się bardzo, bo żadna z sąsiadek nie miała chęci w tak piękną pogodę rozmawiać z nią o tym, co słychać na świecie. Każda wolała pływać po przejrzystej wodzie, pluskać się i osuszać na ciepłym słoneczku, a ona tylko jedna, jak przykuta, siedzi w cieniu na gnieździe. Skończyło się wreszcie jej udręczenie, jajka zaczęły pękać i główka pisklęcia co chwila wysuwała się z innej skorupki, oznajmiając cienkim głosikiem, że żyje. — Pip, pip! — wołały wszystkie. — Kwa, kwa! — odpowiedziała im poważnie matka, a maleństwa zaczęły jej głos naśladować, opowiadając sobie, co widzą dookoła, i rozglądając się na wszystkie strony. Matka pozwalała im mówić i patrzeć, ile im się podoba, bo kolor zielony bardzo zdrowy na oczy. — Ach, jaki ten świat duży! — wołały kaczęta, dobywając się z ciasne

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki w Krakowie pomiędzy blokami. Zwykle tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi . Rzadko przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem miejsca pracy, tak by nie tracić zdędnego czasu w pod wieczór na pędzienie w korkach na w inne osiedle. Nieczęsto szybka przeprowadzka uwarunkowana jest wakacjami w nauce. Studentki na okres wolny od lekcji zwalniają mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów. Nieczęsto ale nadal cieszącymi się popularnością są przeprowadzki całych firm. Pomiędzy parkami technologcznymi w różnych dzielnicach Krakowa. Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy niepsujących się aut pickupów oraz busów o ładunku do trzech i pół tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do postoju w strefach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Hans Christian Andersen, Karl Gjellerup, Wincenty Korab-Brzozowski, Tadeusz Boy-Żeleński, Stanisław Brzozowski, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Charles Baudlaire, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Alojzy Feliński, George Gordon Byron, Anatol France, Wiktor Gomulicki, Alter Kacyzne, Władysław Anczyc, Marija Konopnicka, Dōgen Kigen, Fryderyk Hölderlin, brak, Seweryn Goszczyński, Björnstjerne Björnson, Franciszek Karpiński, Fagus, Homer, Hugo von Hofmannsthal, Miguel de Cervantes Saavedra, Max Elskamp, Léon Deubel, Anatole le Braz, Louis le Cardonnel, Jan Kasprowicz, James Oliver Curwood, Stefan Grabiński, Charles Guérin, Anton Czechow, Aleksander Dumas, Gustave Kahn, Bolesław Prus, Andrzej Frycz Modrzewski, Aloysius Bertrand, Denis Diderot, Józef Czechowicz, nieznany, Aleksander Brückner, Charles Cros, Rudolf G. Binding, Guillaume Apollinaire, Antoni Czechow, Francis Jammes, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Honore de Balzac, Konstanty Gaszyński, Theodor Däubler, Henry Bataille, Joseph Conrad, Johann Wolfgang von Goethe, Julius Hart, Anatole France, Alfred Jarry, , Stefan George, Aleksander Fredro, Joachim Gasquet, Zygmunt Gloger, Maria De La Fayette, Pedro Calderón de la Barca, Jacob i Wilhelm Grimm, René Descartes, Antonina Domańska, Adam Asnyk, Klemensas Junoša, Tristan Derème, Jean-Marc Bernard, Eurypides, Michaił Bułhakow, Fryderyk Hebbel, Frances Hodgson Burnett, Wiktoras Gomulickis, Max Dauthendey, Michał Bałucki, Théodore de Banville, Stanisław Korab-Brzozowski, Charles Baudelaire, Louis Gallet, Maria Dąbrowska, E. T. A. Hoffmann, Rudyard Kipling, Maria Konopnicka, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Deotyma, Casimir Delavigne, Daniel Defoe, Marceline Desbordes-Valmore,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Lietuvaitės
Idzie stary wiarus
pieśń
Aptekarzowa
Do młodych
Żądza nicestwa
Warkocz
Kubuś fatalista i jego pan
Rozmaryn
Wszechwiedzący doktór

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.eu
In search of a luxury hotel for vacation? Browse the best proposals on worldhotels-in.com and feel extraordinary!
Planlegger du en ferie i Polen? Finn det ideelle stedet å bo på www.findbookingdeals.com og nyt friheten i ferien din!
© 2015 Zbiór książek.