Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Bywaj dziewczę zdrowe
Autor: nieznany

Bywaj dziewczę zdrowe, ojczyzna mnie woła! Idę za kraj walczyć wśród rodaków koła; I choć przyjdzie ścigać jak najdalej wroga Nigdy nie zapomnę, jak mi jesteś droga. Po cóż ta łza w oku, po cóż serca bicie? Tobiem winien miłość, a ojczyźnie życie! Pamiętaj, żeś Polka, że to za kraj walka, Niepodległość Polski to twoja rywalka. Nie mów o rozpaczy, bo to słabość duszy, Bo mię tylko jarzmo mego kraju wzruszy. Gdzie bądź się spotkamy, spotkamy się przecie: Zawsze Polakami, chociaż w innym

Polecamy

Zwykle przeprowadzki wykonuje się w Krakowie między blokami. Niekiedy występuje zdarzenie tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Niekiedy przeprowadzka wynika zamianą miejsca pracy, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w ciągu dnia na dotarcie w korkach na w inną dzielnicę.

Najczęstsze pojedyncza przeprowadzka spowodowana jest urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na okres wolny od zajęć zmieniają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal cieszącymi się popularnością są przeprowadzki lokali biurowych. Między strefami business w nie tychsamych osiedlach Krakowa. Przewóz mebli Kraków realizuje nasza firma przy pomocy trwałych aut pickup'ów oraz busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do zatrzymywania w strefach wyznaczonych na czas załadunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Louis Gallet, James Oliver Curwood, Stefan George, Anatole France, Aloysius Bertrand, , Rudolf G. Binding, George Gordon Byron, Maria De La Fayette, Charles Baudlaire, Tadeusz Boy-Żeleński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Wiktoras Gomulickis, Władysław Anczyc, Stanisław Brzozowski, Alfred Jarry, Pedro Calderón de la Barca, Alojzy Feliński, Charles Guérin, Anton Czechow, Bolesław Prus, Zygmunt Gloger, Maria Dąbrowska, Louis le Cardonnel, Anatole le Braz, Joseph Conrad, E. T. A. Hoffmann, Jacob i Wilhelm Grimm, Hugo von Hofmannsthal, Daniel Defoe, Rudyard Kipling, Aleksander Brückner, Antoni Czechow, Józef Czechowicz, Jan Kasprowicz, Hans Christian Andersen, brak, Michaił Bułhakow, Deotyma, Henry Bataille, Eurypides, Karl Gjellerup, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Aleksander Fredro, Charles Cros, Marceline Desbordes-Valmore, Max Dauthendey, Aleksander Dumas, Charles Baudelaire, Adam Asnyk, Wiktor Gomulicki, Dōgen Kigen, Maria Konopnicka, Antonina Domańska, Johann Wolfgang von Goethe, Andrzej Frycz Modrzewski, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Seweryn Goszczyński, Francis Jammes, Fryderyk Hebbel, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Léon Deubel, Franciszek Karpiński, Klemensas Junoša, Konstanty Gaszyński, Alter Kacyzne, René Descartes, Gustave Kahn, Julius Hart, Stefan Grabiński, Stanisław Korab-Brzozowski, nieznany, Björnstjerne Björnson, Max Elskamp, Denis Diderot, Honore de Balzac, Frances Hodgson Burnett, Fagus, Jean-Marc Bernard, Joachim Gasquet, Marija Konopnicka, Guillaume Apollinaire, Wincenty Korab-Brzozowski, Casimir Delavigne, Miguel de Cervantes Saavedra, Fryderyk Hölderlin, Tristan Derème, Michał Bałucki, Anatol France, Theodor Däubler, Homer, Théodore de Banville,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Pięć palców dłoni
Zemsta
Marsz strzelców
przez kresy
Wstęp do filozofii
w kolorowej nocy
Przeżycie
Trzej bracia
Brązownicy
Głos

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.eu
Ser du etter et hotell med basseng for en sommerpause? Oppdag de beste tilbudene på Salah Khamlan Apartments og slapp av som i et luksus-spa!
Estàs preparant unes vacances en família? Tria hotels amigables per a nens a Hotel Punta Descartes i gaudeix d'un temps actiu junts!
Planlægger du en ferie? Opdag ideelle overnatningssteder på Industria Villa og glæd dig over smukke udsigter!
Dreaming of a Caribbean getaway? Check out Cosy Home Sweet Home , pick your dream vacation and book today!
Pragniesz odpoczynku na Karaibach? Zajrzyj na The Grand Aria Hotel and Conference Centre , wybierz swoje wymarzone wakacje i zarezerwuj już dziś!
© 2015 Zbiór książek.