Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Calineczka
Autor: Hans Christian Andersen

Pewna dobra kobieta bardzo pragnęła mieć maleńkie dziecko, ale nie wiedziała, skąd by je wziąć. Poszła więc do czarownicy i rzekła: — Tak bym chciała mieć malutkie dziecko. Powiedz mi, co tu robić, żebym je miała? — O! To nietrudno — odpowiedziała czarownica — mogę ci doskonale poradzić. Masz tu ziarnko jęczmienia — ale to nie jest takie zwyczajne ziarnko, które sieją w polu albo sypią kurom na pokarm; zasadź je starannie w doniczce do kwiatów, a zobaczysz, co z tego będzie. — Dziękuję — rzekła poczciwa kobieta i zapłaciła jędzy dziesięć groszy, bo tyle to ziarnko kosztowało. Po powrocie do domu, zasadziła je starannie w doniczce od kwiatów i zaraz pokazała się mała roślinka, okryła się pięknymi listkami, a w środku wyrósł jakiś kwiat złotopurpurowy, podobny do tulipana, tylko zamknięty jak pączek. — Cóż to za prześliczny kwiat! — rzekła kobieta i tak była zachwycona, że całowała złote i czerwone płatki. W tej samej chwili jednak kwiat z wielkim łoskotem otworzył się i w środku, na zielonym dnie kielicha, gdzie zwykle mieści się słupek kwiatowy, stała sobie prześliczna mała dziewczynka. Nazwali ją Calineczką, gdyż była maluchna jak młoda pszczółka, tylko daleko zgrabniejsza. Kobieta wzięła zaraz łupinkę orzecha, ażeby w niej urządzić kolebkę dla swego dzieciątka; fiołkowe płatki posłużyły za sienniczek, a jeden płatek róży za kołderkę. W nocy Calineczka spała wybornie, a w dzień się bawiła na stole. Dobra kobieta postawiła na nim talerz z wodą, otoczony wiankiem kwiatów, których łodyżki były

Polecamy

Rzadko przeprowadzki realizuje się w Krakowie między budynkami. Niekiedy tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Najczęściej przeprowadzka wynika zdobyciem miejsca pracy, tak by nie tracić czasu w ciągu dnia na dotarcie do w korkach na drugą stronę miasta.

Niekiedy pojedyncza przeprowadzka spowodowana jest przestojem w nauce. Studentki na czas wolny od roku szkolnego zamieniają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki całych biur. Wśród lokalami w innych osiedlach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy sprawdzonych samochodów pickup'ów oraz busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do wyładunku w miejscach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

https://mapaprzeprowadzek91234.designertoblog.com/46992553/mapa-przychodni-olkusz-blood-tests-can-be-fun-for-anyone
https://off-page-seo05506.tokka-blog.com/16660740/usg-olkusz
https://devinjarhv.free-blogz.com/63253347/mapa-przychodni-olkusz-blood-tests-options
https://garrettonljh.shoutmyblog.com/18632162/mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz-can-be-fun-for-anyone
https://lanebxpia.uzblog.net/mapa-przychodni-olkusz-gynecologist-no-further-a-mystery-30892625
https://mapatransportu34567.amoblog.com/the-definitive-guide-to-mapa-przeprowadzki-swoszowice-krak-w-38226599
https://freebookmarkpost.com/story13909880/mapa-strony
https://ian7g20llj3.wikitidings.com/user
https://damienbotxz.estate-blog.com/18609086/detailed-notes-on-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz
https://zionxodsg.thechapblog.com/18607800/a-simple-key-for-mapa-przeprowadzki-grzegórzki-kraków-unveiled


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Max Dauthendey, Antonina Domańska, Marceline Desbordes-Valmore, Alter Kacyzne, Fryderyk Hölderlin, Andrzej Frycz Modrzewski, Józef Czechowicz, Aloysius Bertrand, nieznany, Adam Asnyk, Henry Bataille, Rudyard Kipling, Joachim Gasquet, , Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Fagus, Maria Konopnicka, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, brak, Karl Gjellerup, Wiktor Gomulicki, Anatol France, Maria De La Fayette, Gustave Kahn, Stefan George, Wincenty Korab-Brzozowski, Miguel de Cervantes Saavedra, Max Elskamp, Björnstjerne Björnson, Maria Dąbrowska, Marija Konopnicka, Michaił Bułhakow, Władysław Anczyc, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Louis Gallet, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Julius Hart, Fryderyk Hebbel, Charles Baudlaire, Jean-Marc Bernard, Frances Hodgson Burnett, Léon Deubel, Anatole le Braz, Charles Baudelaire, Deotyma, Alfred Jarry, Dōgen Kigen, Bolesław Prus, Louis le Cardonnel, Aleksander Dumas, E. T. A. Hoffmann, Wiktoras Gomulickis, Eurypides, René Descartes, Anatole France, Klemensas Junoša, Daniel Defoe, Jacob i Wilhelm Grimm, Charles Guérin, Casimir Delavigne, Hugo von Hofmannsthal, Tristan Derème, Seweryn Goszczyński, Honore de Balzac, Joseph Conrad, Aleksander Fredro, Jan Kasprowicz, Stanisław Brzozowski, Hans Christian Andersen, Stefan Grabiński, George Gordon Byron, Johann Wolfgang von Goethe, James Oliver Curwood, Stanisław Korab-Brzozowski, Antoni Czechow, Denis Diderot, Anton Czechow, Alojzy Feliński, Franciszek Karpiński, Aleksander Brückner, Francis Jammes, Michał Bałucki, Konstanty Gaszyński, Pedro Calderón de la Barca, Théodore de Banville, Theodor Däubler, Tadeusz Boy-Żeleński, Guillaume Apollinaire, Zygmunt Gloger, Charles Cros, Homer, Rudolf G. Binding,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Matka
Motylek
Podróż
więzienie
bez nut
Zmrok poranny
Ideał
Łuk miłości
Rupiec Kopeć
do tereski z lisieux

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek Best Przeprowadzki
helikon tex seria bushcraft
syropy do granity
kuchnia na wymiar szczecin
modele robotime rokr rolife
thc-thc
© 2015 Zbiór książek.