Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Choinka
Autor: Hans Christian Andersen

Rosła w lesie choinka, mała, ale śliczna. Miała też dobre miejsce: dużo powietrza, słońca i przyjemne towarzystwo starszych od siebie jodełek i sosen. Dobrze jej było, a jednak marzyła ciągle tylko o tym, aby wyrosnąć i być dużą, wielką. Nic jej przeto nie cieszyło: ani piękne słońce, ani powietrze czyste i pachnące, ani zabawy dzieci wiejskich, które przychodziły tu zbierać jagody. Biegały wtedy, śmiejąc się, dokoła drzewka, rozmawiały wesoło, albo siadały z pełnym garnuszkiem na ziemi i nawlekały czerwone poziomki niby korale na cieniutką słomkę.— Jaka ta mała choinka prześliczna — mówiły często, ale drzewko tylko się o to gniewało.— Długo też jeszcze będę taka mała? — myślało sobie.Gdyby umiało westchnąć, pewno by wzdychało, ale na to było za wcześnie.W następnym roku było znacznie większe. I znowu rok upłynął, i znowu przybyło mu gałęzi i wysokości. Aż poweselało.— Ach, jakbym chciała już być taka duża jak inne drzewa! — mówiło do siebie. — Wtedy bym rozpostarła szeroko konary, a z wierzchołka mogłabym patrzeć w świat daleko! Ptaki słałyby gniazda na moich gałęziach, które kołysałabym poważnie, wspaniale, z każdym powiewem wiatru! Tak jak inne drzewa.I znów zaczęło tęsknić i martwić się o to, że tak powoli rośnie. Nie cieszyło go ani słonko jasne, ani wesołe ptaki, ani purpurowe i złote chmurki wieczorem i rano po błękitnym niebie płynące.Potem nadeszła zima i śnieg biały grubo pokrył dokoła ziemię, iskrząc się w słońcu jak drobne diamenty. Wówczas choinka zmniejszyła się bardzo, zaledwo wystawała z

Polecamy

Rzadko przeprowadzki organizuje się w Krakowie pomiędzy osiedlami. Rzadko zdarza się sytuacja tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Rzadko przeprowadzka podyktowana jest zmianą wydłużonym dojazdem, tak by nie tracić cennego czasu w pod wieczór na dotarcie w korkach na w inne osiedle.

Najczęstsze pojedyncza przeprowadzka wymuszona jest urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na czas wolny od wykładów rezygnują z mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal zarejestrowanymi są przeprowadzki biur. Śród parkami technologcznymi w nie tychsamych dzielnicach Krakowa. Przewóz mebli Kraków nasza firma przy pomocy porządnych samochodów pickup'ów i busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do zatrzymywania w parkingach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Marceline Desbordes-Valmore, Józef Czechowicz, Tadeusz Boy-Żeleński, Max Elskamp, Theodor Däubler, Frances Hodgson Burnett, Guillaume Apollinaire, Konstanty Gaszyński, Henry Bataille, Maria Dąbrowska, Wiktoras Gomulickis, Jan Kasprowicz, Fagus, Antonina Domańska, Fryderyk Hölderlin, Théodore de Banville, Gustave Kahn, Max Dauthendey, Björnstjerne Björnson, Dōgen Kigen, Wiktor Gomulicki, Seweryn Goszczyński, Klemensas Junoša, Aleksander Dumas, Charles Cros, Stefan George, Francis Jammes, Maria De La Fayette, Louis Gallet, E. T. A. Hoffmann, Homer, Joachim Gasquet, nieznany, Wincenty Korab-Brzozowski, Eurypides, Karl Gjellerup, Miguel de Cervantes Saavedra, Stanisław Korab-Brzozowski, Anton Czechow, James Oliver Curwood, Charles Guérin, Franciszek Karpiński, Johann Wolfgang von Goethe, Rudyard Kipling, Antoni Czechow, Anatol France, Anatole le Braz, Władysław Anczyc, Alfred Jarry, Léon Deubel, Charles Baudelaire, Marija Konopnicka, Alter Kacyzne, Michaił Bułhakow, Stefan Grabiński, Hans Christian Andersen, Deotyma, Aleksander Fredro, , Tristan Derème, Casimir Delavigne, Rudolf G. Binding, Aloysius Bertrand, Joseph Conrad, George Gordon Byron, Honore de Balzac, brak, Fryderyk Hebbel, Stanisław Brzozowski, Daniel Defoe, Charles Baudlaire, Maria Konopnicka, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Hugo von Hofmannsthal, Zygmunt Gloger, Jacob i Wilhelm Grimm, Louis le Cardonnel, Alojzy Feliński, Jean-Marc Bernard, Bolesław Prus, Julius Hart, Michał Bałucki, Adam Asnyk, Andrzej Frycz Modrzewski, Anatole France, René Descartes, Denis Diderot, Aleksander Brückner, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Pedro Calderón de la Barca, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Głos
Dusza wina
Heautontimoroumenos
W moje oczy — popiół prószy
Śmierć kurki
Piosnka ułańska
Zaczarowana Królewna
Pieśń przyjacielska Przy kielichu
Wśród nocnej ciszy
pamięci zniknionego

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.pl
Планируете отпуск в Польше? Найдите идеальное место для проживания на Guest House Scepanovic и наслаждайтесь свободой своего отпуска!
© 2015 Zbiór książek.