Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Czerwone buciki
Autor: Hans Christian Andersen

Była sobie mała dziewczynka, bardzo uboga i ładna. Nazywała się Karusia. W lecie chodziła boso, a na zimę miała duże drewniane saboty. Ale w tych było jej zimno, o zimno! Aż małe nożyny stawały się całkiem czerwone.Poczciwa szewcowa ulitowała się nad nią i ze starej czerwonej chustki uszyła jej pantofelki. Były brzydkie i niezgrabne, ale z dobrego serca pochodziły i dziewczynka ucieszyła się niezmiernie.Właśnie iść miała na pogrzeb matki, kiedy szewcowa przyniosła jej ten podarunek; włożyła je natychmiast na bose nożyny i szła tak ucieszona, iż zapomniała zupełnie, że w ubogiej trumnie spoczywa jej matka.Jakaś niemłoda pani jechała powozem i zdjęła ją litość nad biedną dziewczynką. Rzekła więc do proboszcza:— Zabiorę tę małą, chcę się nią opiekować.Zrobiła to przez dobroć, lecz Karusia pewna była, że tak ją zachwyciły czerwone trzewiczki. I później tak myślała, chociaż dobra pani powiedziała, że są szkaradne i kazała je spalić.Odtąd Karusia była zawsze czysto i porządnie ubrana, uczyła się czytać, szyć i wszystkiego, co jest dziewczynce potrzebne, a ludzie mówili o niej, że jest ładna.Lecz Karusia wierzyła temu, co jej mówiło zwierciadło, a ono jej szeptało co chwila zdradziecko: — Jesteś piękna, prześliczna, najpiękniejsza w świecie!Raz przyjechała do miasta królowa z małą córeczką i stanęły w zamku. Ciekawi ludzie zbiegali się zewsząd, żeby zobaczyć królową i królewnę, ale najwięcej po to, żeby się przekonać, jak obie są ubrane. I Karusi o to najwięcej chodziło, toteż nie wiedziała, co robić z radości, gdy ujrzała na ganku

Polecamy

Często przeprowadzki zamawia się w Krakowie między blokami. Rzadko tak że wyprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Nieczęsto przeprowadzka spowodowana jest nabyciem lokalizacji szkoły, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w ciągu dnia na pędzenie w korkach na drugą stronę miasta.

Najczęstsze sama przeprowadzka wymuszona jest przerwą w nauce. Uczniowie na okres wolny od lekcji zwalniają mieszkania wyprowadzając się do rodzinnych miejscowości do rodzinnych domów.

Nieczęsto ale nadal cieszącymi się popularnością są przeprowadzki całych biur. Wpośród lokalami w różnych częściach Krakowa. Przewóz mebli Kraków nasza firma przy pomocy niezawodnych aut pickup'ów i busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do wyładunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas załadowania i wyładowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Rudyard Kipling, Max Dauthendey, Seweryn Goszczyński, Pedro Calderón de la Barca, Gustave Kahn, Antonina Domańska, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Władysław Anczyc, Alfred Jarry, Wiktor Gomulicki, Michał Bałucki, Eurypides, Alojzy Feliński, Tristan Derème, Antoni Czechow, Léon Deubel, Dōgen Kigen, Charles Cros, Maria Dąbrowska, Marceline Desbordes-Valmore, E. T. A. Hoffmann, Homer, Michaił Bułhakow, Aleksander Brückner, Charles Baudlaire, Anatol France, Adam Asnyk, Jean-Marc Bernard, Max Elskamp, Fryderyk Hebbel, Zygmunt Gloger, Theodor Däubler, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Konstanty Gaszyński, René Descartes, Joseph Conrad, Fryderyk Hölderlin, Maria Konopnicka, Andrzej Frycz Modrzewski, Wiktoras Gomulickis, Stanisław Brzozowski, Honore de Balzac, Aleksander Fredro, Rudolf G. Binding, Wincenty Korab-Brzozowski, Henry Bataille, nieznany, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Liudvika Didžiulienė-Žmona, brak, Stefan Grabiński, Hugo von Hofmannsthal, Bolesław Prus, Louis le Cardonnel, Frances Hodgson Burnett, Denis Diderot, Klemensas Junoša, , Francis Jammes, Anton Czechow, Théodore de Banville, Deotyma, Fagus, Józef Czechowicz, Anatole le Braz, Charles Guérin, Marija Konopnicka, Louis Gallet, Aleksander Dumas, Miguel de Cervantes Saavedra, Karl Gjellerup, Casimir Delavigne, Hans Christian Andersen, Alter Kacyzne, Guillaume Apollinaire, Aloysius Bertrand, Maria De La Fayette, Anatole France, Franciszek Karpiński, Johann Wolfgang von Goethe, Stanisław Korab-Brzozowski, Stefan George, George Gordon Byron, Jan Kasprowicz, Daniel Defoe, Björnstjerne Björnson, Jacob i Wilhelm Grimm, Joachim Gasquet, Charles Baudelaire, Julius Hart, James Oliver Curwood, Tadeusz Boy-Żeleński,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Piosnka ułańska
Chore perły i inne opowiadania
Za chlebem
Smutek księżyca
we czterech
Trzej bracia
Herman i Dorota
A cóż z tą Dzieciną…
Testament
Opuszczenie

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net
Busques un hotel de luxe per a les vacances? Revisa les millors propostes a Monastir i sent-te extraordinari!
© 2015 Zbiór książek.