Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Czerwone buciki
Autor: Hans Christian Andersen

Była sobie mała dziewczynka, bardzo uboga i ładna. Nazywała się Karusia. W lecie chodziła boso, a na zimę miała duże drewniane saboty. Ale w tych było jej zimno, o zimno! Aż małe nożyny stawały się całkiem czerwone.Poczciwa szewcowa ulitowała się nad nią i ze starej czerwonej chustki uszyła jej pantofelki. Były brzydkie i niezgrabne, ale z dobrego serca pochodziły i dziewczynka ucieszyła się niezmiernie.Właśnie iść miała na pogrzeb matki, kiedy szewcowa przyniosła jej ten podarunek; włożyła je natychmiast na bose nożyny i szła tak ucieszona, iż zapomniała zupełnie, że w ubogiej trumnie spoczywa jej matka.Jakaś niemłoda pani jechała powozem i zdjęła ją litość nad biedną dziewczynką. Rzekła więc do proboszcza:— Zabiorę tę małą, chcę się nią opiekować.Zrobiła to przez dobroć, lecz Karusia pewna była, że tak ją zachwyciły czerwone trzewiczki. I później tak myślała, chociaż dobra pani powiedziała, że są szkaradne i kazała je spalić.Odtąd Karusia była zawsze czysto i porządnie ubrana, uczyła się czytać, szyć i wszystkiego, co jest dziewczynce potrzebne, a ludzie mówili o niej, że jest ładna.Lecz Karusia wierzyła temu, co jej mówiło zwierciadło, a ono jej szeptało co chwila zdradziecko: — Jesteś piękna, prześliczna, najpiękniejsza w świecie!Raz przyjechała do miasta królowa z małą córeczką i stanęły w zamku. Ciekawi ludzie zbiegali się zewsząd, żeby zobaczyć królową i królewnę, ale najwięcej po to, żeby się przekonać, jak obie są ubrane. I Karusi o to najwięcej chodziło, toteż nie wiedziała, co robić z radości, gdy ujrzała na ganku

Polecamy

Często przeprowadzki zamawia się w Krakowie między blokami. Rzadko tak że wyprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Nieczęsto przeprowadzka spowodowana jest nabyciem lokalizacji szkoły, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w ciągu dnia na pędzenie w korkach na drugą stronę miasta.

Najczęstsze sama przeprowadzka wymuszona jest przerwą w nauce. Uczniowie na okres wolny od lekcji zwalniają mieszkania wyprowadzając się do rodzinnych miejscowości do rodzinnych domów.

Nieczęsto ale nadal cieszącymi się popularnością są przeprowadzki całych biur. Wpośród lokalami w różnych częściach Krakowa. Przeprowadzki Kraków nasza firma przy pomocy niezawodnych aut pickup'ów i busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do wyładunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas załadowania i wyładowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Stefan Grabiński, E. T. A. Hoffmann, Fryderyk Hebbel, Hugo von Hofmannsthal, Maria De La Fayette, Frances Hodgson Burnett, Charles Baudlaire, Max Dauthendey, Bolesław Prus, Theodor Däubler, Julius Hart, Joachim Gasquet, Władysław Anczyc, Wincenty Korab-Brzozowski, James Oliver Curwood, Gustave Kahn, Pedro Calderón de la Barca, Louis Gallet, Jan Kasprowicz, Konstanty Gaszyński, Björnstjerne Björnson, Léon Deubel, Stanisław Brzozowski, Karl Gjellerup, Jacob i Wilhelm Grimm, George Gordon Byron, Rudolf G. Binding, nieznany, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Casimir Delavigne, Henry Bataille, Alfred Jarry, Maria Dąbrowska, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Fryderyk Hölderlin, Fagus, Honore de Balzac, Denis Diderot, Franciszek Karpiński, Hans Christian Andersen, Dōgen Kigen, Andrzej Frycz Modrzewski, Homer, Seweryn Goszczyński, Max Elskamp, Adam Asnyk, Charles Cros, Klemensas Junoša, Zygmunt Gloger, Rudyard Kipling, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Józef Czechowicz, Tadeusz Boy-Żeleński, Charles Guérin, Aleksander Dumas, Anatole le Braz, Alter Kacyzne, Alojzy Feliński, Daniel Defoe, Guillaume Apollinaire, Michaił Bułhakow, Anatole France, Marija Konopnicka, Aloysius Bertrand, , Stefan George, Michał Bałucki, Francis Jammes, Wiktor Gomulicki, Stanisław Korab-Brzozowski, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Anton Czechow, Maria Konopnicka, Antonina Domańska, Wiktoras Gomulickis, Deotyma, Miguel de Cervantes Saavedra, Théodore de Banville, Jean-Marc Bernard, Charles Baudelaire, Aleksander Fredro, Tristan Derème, Aleksander Brückner, Antoni Czechow, Marceline Desbordes-Valmore, brak, Anatol France, Joseph Conrad, Louis le Cardonnel, Johann Wolfgang von Goethe, René Descartes, Eurypides,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Kapitan Lazare
Życie wymarzone
Hymn do piękna
Zając i jeż
Dama Kameliowa Dramat w 5 aktach
Sed non satiata
Zagadkowa natura
O przyjdź
Jak skończyć z piekłem kobiet?
In memoriam Böcklina

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net.pl
pkp plakaty
fotolustro warszawa
rejestracja czasu pracy
dentysta piaseczno
© 2015 Zbiór książek.