Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Daremne żale
Autor: Adam Asnyk

Daremne żale, próżny trud, Bezsilne złorzeczenia!Przeżytych kształtów żaden cud Nie wróci do istnienia.Świat wam nie odda, idąc wstecz, Zniknionych mar szeregu:Nie zdoła ogień ani miecz Powstrzymać myśli w biegu.Trzeba z Żywymi naprzód iść, Po życie sięgać nowe:A nie w uwiędłych laurów liść Z uporem stroić głowę!Wy nie cofniecie życia fal! Nic skargi nie pomogą!Bezsilne gniewy, próżny żal! Świat pójdzie swoją

Polecamy

Rzadko przeprowadzki zamawia się w Krakowie między osieldami domów jednorodzinnych. Niekiedy tak że wyprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Zwykle przeprowadzka uwarunkowana jest zmianą wygodą, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w ciągu dnia na dotarcie w korkach na drugą stronę miasta.

Nieczęsto tylko przeprowadzka uwarunkowana jest urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na okres wolny od wykładów zmieniają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki biur. Wpośród strefami ekonomicznymi w innych stronach Krakowa. Przewóz mebli Kraków realizuje nasza firma przy pomocy sprawdzonych aut pickup'ów lub busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do zatrzymywania w miejscach wyznaczonych na czas załadunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Alfred Jarry, Francis Jammes, Johann Wolfgang von Goethe, Gustave Kahn, Maria Dąbrowska, Wincenty Korab-Brzozowski, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, James Oliver Curwood, Antonina Domańska, Deotyma, Klemensas Junoša, Konstanty Gaszyński, Marija Konopnicka, Adam Asnyk, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Daniel Defoe, , Alter Kacyzne, Fryderyk Hebbel, Henry Bataille, Charles Cros, Rudolf G. Binding, Eurypides, Honore de Balzac, Anatole le Braz, Aleksander Fredro, Anton Czechow, Zygmunt Gloger, Joseph Conrad, Stanisław Brzozowski, Rudyard Kipling, Tristan Derème, Stefan George, Maria De La Fayette, Michaił Bułhakow, Casimir Delavigne, George Gordon Byron, Léon Deubel, Joachim Gasquet, Anatole France, Théodore de Banville, Denis Diderot, Max Elskamp, Michał Bałucki, Alojzy Feliński, Dōgen Kigen, Stefan Grabiński, Hugo von Hofmannsthal, Seweryn Goszczyński, Jean-Marc Bernard, Bolesław Prus, Frances Hodgson Burnett, Fryderyk Hölderlin, Jacob i Wilhelm Grimm, Aloysius Bertrand, Theodor Däubler, Wiktoras Gomulickis, Tadeusz Boy-Żeleński, Fagus, Maria Konopnicka, Liudvika Didžiulienė-Žmona, nieznany, Anatol France, Julius Hart, E. T. A. Hoffmann, Władysław Anczyc, Aleksander Dumas, Aleksander Brückner, Miguel de Cervantes Saavedra, Louis Gallet, Marceline Desbordes-Valmore, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, brak, Hans Christian Andersen, Stanisław Korab-Brzozowski, René Descartes, Pedro Calderón de la Barca, Jan Kasprowicz, Józef Czechowicz, Homer, Louis le Cardonnel, Charles Baudelaire, Charles Guérin, Max Dauthendey, Franciszek Karpiński, Andrzej Frycz Modrzewski, Wiktor Gomulicki, Antoni Czechow, Guillaume Apollinaire, Karl Gjellerup, Björnstjerne Björnson, Charles Baudlaire,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Antoni Gorecki
Katarynka
Na skraju łączki mokrej
elegia niemocy
Nieszczęście
toruń
Zając i jeż
Z Narodzenia Pana
Charaktery i anegdoty
opowiadanie

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.eu
¿Buscas un hotel económico? Aprovecha las ofertas en Apartman 2 Old Bridge view y ahorra en el alojamiento!
Estàs preparant unes vacances en família? Tria hotels amigables per a nens a Hotel Punta Descartes i gaudeix d'un temps actiu junts!
Plánujete dovolenou? Objevte ideální ubytování na worldhotels a kochajte se krásnými výhledy!
Haluatko varata hotellimajoituksen? Vieraile sivustolla https://www.findbookingdeals.com/ ja säästä yöpymisessäsi!
Hledáte ideální místo k pobytu v M Y hotel ? Podívejte se na nejlepší nabídky na našem webu a užijte si pohodlný pobyt!
© 2015 Zbiór książek.