Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Mazurek młodzieży
Autor: nieznany

Jeszcze Polska nie zginęła, Póki młodzież żyje! Nasza wolność nie minęła, Gdy w niej serce bije. Marsz, marsz młodzieży Przodem, jak należy; Za twoim przewodem, Będziem znów narodem. Młodzież polska, wiara lacka, Ma serce z płomieni; Dusza żyje w niej sarmacka I twarz się rumieni. Marsz… itd. Nikt goręcej nie pojmuje, Czym Ojczyzna święta; Młodzież jedna nam rozkuje Niewolnicze pęta. Marsz… itd. Starodawna ojców wiara I obyczaj stary, To nie pusta u nich mara, Ale dogmat wiary. Marsz… itd. A więc szumno, a więc dumno Młode sokolęta, Mężnie, krewko, a rozumno, Niech was świat pamięta. Marsz…

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy osiedlami. Często tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Niekiedy przeprowadzka wynika zmianą wygodą, tak by nie tracić czasu w rano na przedostawanie się w korkach na w inne osiedle.

Zwykle tylko przeprowadzka spowodowana jest wolnym w nauce. Studentki na czas wolny od roku szkolnego opuszczają mieszkania wyprowadzając się daleko do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarejestrowanymi są przeprowadzki całych biur. Pomiędzy business parkami w różnych stronach Krakowa. Przewóz mebli Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów lub busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do parkowania w parkingach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Johann Wolfgang von Goethe, Homer, Hans Christian Andersen, Konstanty Gaszyński, Théodore de Banville, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Jean-Marc Bernard, Karl Gjellerup, Józef Czechowicz, Max Dauthendey, Hugo von Hofmannsthal, Tristan Derème, Władysław Anczyc, Anton Czechow, Frances Hodgson Burnett, Guillaume Apollinaire, Aleksander Dumas, Wiktor Gomulicki, Marceline Desbordes-Valmore, Alojzy Feliński, Adam Asnyk, Michał Bałucki, Björnstjerne Björnson, Rudolf G. Binding, Stanisław Brzozowski, Eurypides, Liudvika Didžiulienė-Žmona, George Gordon Byron, Maria De La Fayette, Louis le Cardonnel, James Oliver Curwood, Seweryn Goszczyński, Andrzej Frycz Modrzewski, Joachim Gasquet, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Denis Diderot, René Descartes, Alfred Jarry, Wiktoras Gomulickis, Maria Dąbrowska, Franciszek Karpiński, Jacob i Wilhelm Grimm, Aleksander Fredro, Alter Kacyzne, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatole le Braz, Stanisław Korab-Brzozowski, Stefan George, Dōgen Kigen, Jan Kasprowicz, Aleksander Brückner, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Michaił Bułhakow, brak, Tadeusz Boy-Żeleński, , Max Elskamp, Charles Guérin, Honore de Balzac, Anatol France, Marija Konopnicka, Bolesław Prus, Julius Hart, nieznany, Maria Konopnicka, Zygmunt Gloger, E. T. A. Hoffmann, Joseph Conrad, Theodor Däubler, Charles Baudlaire, Francis Jammes, Fagus, Rudyard Kipling, Louis Gallet, Pedro Calderón de la Barca, Deotyma, Antoni Czechow, Daniel Defoe, Léon Deubel, Henry Bataille, Casimir Delavigne, Aloysius Bertrand, Charles Baudelaire, Charles Cros, Klemensas Junoša, Antonina Domańska, Gustave Kahn, Fryderyk Hebbel, Wincenty Korab-Brzozowski, Stefan Grabiński, Fryderyk Hölderlin, Anatole France,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Słońce powstanie znowu…
Przeżycie
Upiór
Bursztyn, żyto dojrzałe
pamięci zniknionego
Krasnoludek
Wyznanie artysty
przeczucia
Ideał
Jeszcześ Polsko nie zginęła

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.eu
szukasz pięknego kamienia ogrodowego? zerknij https://kamienie-dekoracyjne.pl/ kamień ozdobny typu otoczak, grys, łupek, granit szary, i kora kamienna, a także ogrodzenia gabionowe
中心地での部屋を予約したいですか? Merzouga Natural Luxury Camp の最高のホテルのオファーを見て、イベントの中心にいましょう!
Sníte o dovolené v Karibiku? Podívejte se na Hotely Castro , vyberte si svou vysněnou dovolenou a rezervujte již dnes!
Znajdź perfekcyjne miejsce na pobyt na findbookingdeals i ciesz się komfortem hotelowego zakwaterowania!
© 2015 Zbiór książek.