Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Mazurek młodzieży
Autor: nieznany

Jeszcze Polska nie zginęła, Póki młodzież żyje! Nasza wolność nie minęła, Gdy w niej serce bije. Marsz, marsz młodzieży Przodem, jak należy; Za twoim przewodem, Będziem znów narodem. Młodzież polska, wiara lacka, Ma serce z płomieni; Dusza żyje w niej sarmacka I twarz się rumieni. Marsz… itd. Nikt goręcej nie pojmuje, Czym Ojczyzna święta; Młodzież jedna nam rozkuje Niewolnicze pęta. Marsz… itd. Starodawna ojców wiara I obyczaj stary, To nie pusta u nich mara, Ale dogmat wiary. Marsz… itd. A więc szumno, a więc dumno Młode sokolęta, Mężnie, krewko, a rozumno, Niech was świat pamięta. Marsz…

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy osiedlami. Często tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Niekiedy przeprowadzka wynika zmianą wygodą, tak by nie tracić czasu w rano na przedostawanie się w korkach na w inne osiedle.

Zwykle tylko przeprowadzka spowodowana jest wolnym w nauce. Studentki na czas wolny od roku szkolnego opuszczają mieszkania wyprowadzając się daleko do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarejestrowanymi są przeprowadzki całych biur. Pomiędzy business parkami w różnych stronach Krakowa. Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów lub busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do parkowania w parkingach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Casimir Delavigne, Stefan George, Bolesław Prus, brak, Denis Diderot, George Gordon Byron, Tristan Derème, Anton Czechow, Antonina Domańska, Francis Jammes, Dōgen Kigen, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Pedro Calderón de la Barca, Jacob i Wilhelm Grimm, Björnstjerne Björnson, Zygmunt Gloger, Józef Czechowicz, Jan Kasprowicz, Alter Kacyzne, Aleksander Fredro, Tadeusz Boy-Żeleński, Charles Baudelaire, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Léon Deubel, Anatole le Braz, Fryderyk Hebbel, Marceline Desbordes-Valmore, Gustave Kahn, Marija Konopnicka, Miguel de Cervantes Saavedra, Honore de Balzac, Charles Cros, Klemensas Junoša, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Alfred Jarry, Guillaume Apollinaire, Stanisław Brzozowski, Julius Hart, Andrzej Frycz Modrzewski, Deotyma, Anatole France, Michaił Bułhakow, Stefan Grabiński, Adam Asnyk, Jean-Marc Bernard, Louis Gallet, Franciszek Karpiński, James Oliver Curwood, Maria De La Fayette, Michał Bałucki, Wiktor Gomulicki, Seweryn Goszczyński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Maria Dąbrowska, Wiktoras Gomulickis, Johann Wolfgang von Goethe, René Descartes, Hugo von Hofmannsthal, Antoni Czechow, Henry Bataille, , Charles Guérin, Rudyard Kipling, Joachim Gasquet, Eurypides, Daniel Defoe, Rudolf G. Binding, Charles Baudlaire, Max Elskamp, nieznany, Homer, Aloysius Bertrand, Aleksander Brückner, Konstanty Gaszyński, Hans Christian Andersen, Alojzy Feliński, Władysław Anczyc, Louis le Cardonnel, Max Dauthendey, Théodore de Banville, Aleksander Dumas, E. T. A. Hoffmann, Theodor Däubler, Fagus, Fryderyk Hölderlin, Karl Gjellerup, Maria Konopnicka, Joseph Conrad, Stanisław Korab-Brzozowski, Frances Hodgson Burnett, Anatol France, Wincenty Korab-Brzozowski,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Don Kichot z La Manchy
Zaczarowana Królewna
Poglądy księdza Hieronima Coignarda
Podróż
Anioł
Dyrektor pod kanapą
front
O pierwszej nad ranem
nic więcej
Amor i czaszka

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net
kolory sztuczne kwiaty na balkonie wspaniały efekt
gabinet kosmetyczny giżycko
rejestracja czasu pracy
ekogroszek śląsk
kancelaria ultimatum
© 2015 Zbiór książek.