Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Mędrcy świata
Autor: nieznany

Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie? Powiedzcież nam, Trzej Królowie, chcecie widzieć Dziecię? Ono w żłobie, nie ma tronu i berła nie dzierży, a proroctwo Jego zgonu już się w świecie szerzy. Mędrcy świata, złość okrutna Dziecię prześladuje, wieść okropna, wieść to smutna, Herod spisek knuje. Nic monarchów nie odstrasza, do Betlejem śpieszą, gwiazda Zbawcę im ogłasza, nadzieją się cieszą. Przed Maryją stają społem, niosą Panu dary, przed Jezusem biją czołem, składają ofiary. Trzykroć szczęśliwi Królowie, któż wam nie zazdrości? Cóż my damy, kto nam powie, pałając z miłości? Oto jak każą nam kapłani, Damy dar troisty, Modły, pracę niosąc w dani I żar serca czysty. To kadzidło, mirrę, złoto, Niesiem, Jezu, szczerze. Dajem to z serca ochotą, Przyjm od nas w

Polecamy

Często przeprowadzki w Krakowie pomiędzy budynkami. Najczęstsze zdarza się tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Często przeprowadzka uwarunkowana jest zmianą miejsca pracy, tak by nie tracić zdędnego czasu w rano na pędzienie w korkach na drugą stronę miasta.

Niekiedy szybka przeprowadzka podyktowana jest przerwą w nauce. Uczniowie na okres wolny od roku szkolnego zmieniają mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki całych biur. Wśród strefami business w innych dzielnicach Krakowa. Przeprowadzki Kraków przyjmuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów oraz busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi kierowcy mają pozwolenie do zatrzymywania w miejscach wyznaczonych na czas załadunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Casimir Delavigne, Andrzej Frycz Modrzewski, Stanisław Brzozowski, Marceline Desbordes-Valmore, Konstanty Gaszyński, Maria Dąbrowska, Homer, Louis le Cardonnel, Fagus, Aleksander Brückner, Charles Cros, Alter Kacyzne, Wiktor Gomulicki, Antonina Domańska, Maria De La Fayette, Charles Baudelaire, Anatole France, Dōgen Kigen, Maria Konopnicka, George Gordon Byron, Karl Gjellerup, Stanisław Korab-Brzozowski, Anton Czechow, , Fryderyk Hölderlin, Bolesław Prus, Johann Wolfgang von Goethe, Wincenty Korab-Brzozowski, Tristan Derème, Anatol France, Julius Hart, Antoni Czechow, Eurypides, Louis Gallet, Wiktoras Gomulickis, Charles Guérin, Hans Christian Andersen, Franciszek Karpiński, Jacob i Wilhelm Grimm, Joachim Gasquet, E. T. A. Hoffmann, Honore de Balzac, Max Elskamp, brak, Marija Konopnicka, Rudolf G. Binding, Daniel Defoe, Michaił Bułhakow, Anatole le Braz, Rudyard Kipling, Alfred Jarry, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Władysław Anczyc, Björnstjerne Björnson, Frances Hodgson Burnett, Hugo von Hofmannsthal, Stefan George, Henry Bataille, Jan Kasprowicz, Aleksander Fredro, Aleksander Dumas, Max Dauthendey, Zygmunt Gloger, Charles Baudlaire, Léon Deubel, nieznany, Tadeusz Boy-Żeleński, Deotyma, Guillaume Apollinaire, Józef Czechowicz, Jean-Marc Bernard, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Adam Asnyk, Gustave Kahn, Seweryn Goszczyński, Aloysius Bertrand, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, René Descartes, Joseph Conrad, Stefan Grabiński, Theodor Däubler, Alojzy Feliński, Michał Bałucki, Denis Diderot, Théodore de Banville, Klemensas Junoša, Fryderyk Hebbel, Pedro Calderón de la Barca, James Oliver Curwood, Miguel de Cervantes Saavedra, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Francis Jammes,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Do Justyny O wdzięczności
dno
Mazurek
Zwierciadło
Znachor
Lilia
Ubu Król czyli Polacy
Mazurek młodzieży
ampułki
Zaproszenie do podróży

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.com.pl
zastawa stołowa kamionkowa
ekogroszek śląsk
olkuskie wyroby emaliowane
pozycjonowanie jutrosin
zapach do samochodu
© 2015 Zbiór książek.