Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Ropucha
Autor: Hans Christian Andersen

Studnia była głęboka i na długim sznurze musiano spuszczać wiadro, aby dosięgło wody; ciężko też było pełne wyciągnąć do góry i ręka zabolała, zanim stanęło na zrębie. Woda w studni była chłodna, a przezroczysta, jak kryształ, ale słońce w jej zwierciadle nie przeglądało się nigdy; żaden promyk nie dosięgał do dna studni, choć zaglądał do środka ciekawie, podziwiając zielony mech i wodorosty, którymi porastały kamienne jej ściany.W studni mieszkała z dawna cała rodzina ropuch. Dostały się tu przed laty przypadkiem, dzięki babce, która przyjechała w wiadrze i nie miały zamiaru powracać na ziemię. Zielone żabki, które jeszcze dawniej założyły tutaj swoje państwo, gościnnie powitały przybyszów, uznały w nich krewnych i nazwały ich gośćmi. Ale goście osiedlili się jakoś na dobre utrzymując, że nie tak łatwo o przyjemniejsze mieszkanie na świecie, że tutaj mają zupełną swobodę, mogąc przebywać z równym bezpieczeństwem i w wodzie i na lądzie. Lądem nazywały one wilgotne i porosłe mchem kamienie, stanowiące ściany studni.Razu jednego babka ich, stara ropucha, dostała się przypadkiem wraz z wodą do wiadra. Nie wiedziała, co począć, kiedy ciągnięto ją w górę. Nagle oślepiający blask słońca pozbawił ją prawie wzroku, uczuła ból w oczach, a więc przerażona wyskoczyła z wiadra, uderzyła o kamień i z wielkim pluskiem i hałasem wpadła znowu do wody. Przez trzy dni po tym wypadku leżała chora na ból krzyża, ale przyszła do siebie i odzyskała zdrowie.Rozumie się, że niewiele mogła ona opowiedzieć wnukom o tej podróży i o nieznanym świecie, który się rozpoczynał poza studnią,

Polecamy

Najczęstsze przeprowadzki w Krakowie między blokami. Najczęstsze występuje zdarzenie tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Często przeprowadzka podyktowana jest zmianą wygodą, tak by nie tracić nazbyt wiele czasu w pod wieczór na dojazd w korkach na w inną dzielnicę.

Czasami sama przeprowadzka uwarunkowana jest urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na czas wolny od zajęć zmieniają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal cieszącymi się popularnością są przeprowadzki lokali biurowych. Śród strefami ekonomicznymi w nie tychsamych stronach Krakowa. Przewóz mebli Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy trwałych samochodów pickup'ów i busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do wyładunku w parkingach wyznaczonych na czas wyładowania i załadowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Eurypides, Alojzy Feliński, Maria De La Fayette, Wiktoras Gomulickis, Deotyma, Stanisław Brzozowski, Stanisław Korab-Brzozowski, Homer, Anatole le Braz, Max Elskamp, brak, E. T. A. Hoffmann, Marija Konopnicka, Michał Bałucki, Andrzej Frycz Modrzewski, Gustave Kahn, Wincenty Korab-Brzozowski, Daniel Defoe, Frances Hodgson Burnett, Stefan Grabiński, Józef Czechowicz, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Guillaume Apollinaire, Louis le Cardonnel, Władysław Anczyc, Anton Czechow, Maria Konopnicka, Franciszek Karpiński, Joachim Gasquet, Wiktor Gomulicki, Hugo von Hofmannsthal, Anatole France, Miguel de Cervantes Saavedra, René Descartes, Alter Kacyzne, Charles Baudelaire, Antonina Domańska, Marceline Desbordes-Valmore, Charles Guérin, Louis Gallet, Aleksander Dumas, Björnstjerne Björnson, Alfred Jarry, James Oliver Curwood, Johann Wolfgang von Goethe, Casimir Delavigne, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Stefan George, Charles Cros, Seweryn Goszczyński, Dōgen Kigen, Rudyard Kipling, Charles Baudlaire, Maria Dąbrowska, Fagus, Adam Asnyk, nieznany, Zygmunt Gloger, Karl Gjellerup, Aleksander Fredro, Antoni Czechow, Honore de Balzac, Tristan Derème, Michaił Bułhakow, Julius Hart, Konstanty Gaszyński, Francis Jammes, Jan Kasprowicz, Theodor Däubler, Hans Christian Andersen, Fryderyk Hebbel, Joseph Conrad, Aloysius Bertrand, Jean-Marc Bernard, , Tadeusz Boy-Żeleński, Anatol France, Rudolf G. Binding, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, George Gordon Byron, Bolesław Prus, Jacob i Wilhelm Grimm, Théodore de Banville, Léon Deubel, Denis Diderot, Max Dauthendey, Aleksander Brückner, Fryderyk Hölderlin, Klemensas Junoša, Henry Bataille, Pedro Calderón de la Barca, Liudvika Didžiulienė-Žmona,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Fatalne jaja
De profundis
Powinowactwo cieni i kwiatów o zmierzchu
U króla Olch
Miłość godnym nie nazwie
Podrzutek
Laura i Filon
Das Majorat
O poprawie Rzeczypospolitej
Dziewczynka z zapałkami

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.biz
Planerar du en semester med familjen? Hitta barnvänliga hotell på The Edge Luxury Home och tillbringa aktiv tid med dina nära och kära!
Планируете отпуск в Польше? Найдите идеальное место для проживания на https://www.findbookingdeals.com/ и наслаждайтесь свободой своего отпуска!
In search of a luxury hotel for vacation? Browse the best proposals on worldhotels-in.com and feel extraordinary!
Sníte o dovolené v horách? Najděte ideální hotely na findbookingdeals a užijte si dechberoucí výhledy!
Stai pianificando una vacanza? Scopri alloggi ideali su Alloggio Gibuti e deliziati con viste stupende!
© 2015 Zbiór książek.