Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Dzisiaj w Betlejem
Autor: nieznany

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina,Że Panna czysta, że Panna czysta porodziła Syna.Chrystus się rodzi, Pan oswobodzi,Anieli grają, Króle witają,Pasterze śpiewają, bydlęta klękają,Cuda, cuda ogłaszają.Maryja Panna, Maryja Panna Dzieciątko piastuje,I Józef stary, i Józef stary Ono pielęgnuje.Chrystus się rodzi itd.Chociaż w stajence, chociaż w stajence Panna Syna rodzi,Przecież on wkrótce, przecież on wkrótce ludzi oswobodzi.Chrystus się rodzi itd.I trzej królowie, i trzej królowie od wschodu przybyliI dary Panu, i dary Panu kosztowne złożyli.Chrystus się rodzi itd.Pójdźmy też i my, pójdźmy też i my przywitać Jezusa,Króla nad królmi, króla nad królmi uwielbić Chrystusa.Chrystus się rodzi itd.Bądźże pochwalon, bądźże pochwalon dziś nasz wieczny Panie,Któryś złożony, któryś złożony na zielonym sianie.Chrystus się rodzi itd.Bądź pozdrowiony, bądź pozdrowiony Boże nieskończony,Sławimy Ciebie, sławimy Ciebie Jezu niezmierzony.Chrystus się rodzi

Polecamy

Często przeprowadzki zamawia się w Krakowie między osieldami domów jednorodzinnych. Zwykle zdarza się tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Czasami przeprowadzka wynika zamianą miejsca pracy, tak by nie tracić ciągle czasu w popołudniu na dotarcie w korkach na drugą stronę miasta.

Najczęstsze pojedyncza przeprowadzka uwarunkowana jest dziekanką w nauce. Studenci na czas wolny od roku szkolnego rezygnują z mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal popularnymi są przeprowadzki lokali biurowych. Między lokalami w różnych osiedlach Krakowa. Przewóz mebli Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy trwałych samochodów pickup'ów oraz busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do postoju w parkingach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Pedro Calderón de la Barca, Andrzej Frycz Modrzewski, Johann Wolfgang von Goethe, Stanisław Brzozowski, Aleksander Fredro, Charles Baudlaire, Jacob i Wilhelm Grimm, Tadeusz Boy-Żeleński, Francis Jammes, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatole France, Alter Kacyzne, Dōgen Kigen, nieznany, Fagus, Seweryn Goszczyński, Aleksander Brückner, Alojzy Feliński, Karl Gjellerup, Adam Asnyk, Tristan Derème, Eurypides, Michał Bałucki, Daniel Defoe, Stanisław Korab-Brzozowski, Fryderyk Hölderlin, Aloysius Bertrand, Zygmunt Gloger, Rudolf G. Binding, Anton Czechow, Marceline Desbordes-Valmore, Józef Czechowicz, Deotyma, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Maria De La Fayette, Henry Bataille, brak, James Oliver Curwood, Stefan Grabiński, Wincenty Korab-Brzozowski, Władysław Anczyc, Julius Hart, Joseph Conrad, , Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Léon Deubel, Maria Konopnicka, Wiktor Gomulicki, Jan Kasprowicz, Charles Baudelaire, Homer, Stefan George, Anatole le Braz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Maria Dąbrowska, Antoni Czechow, Jean-Marc Bernard, Miguel de Cervantes Saavedra, Marija Konopnicka, Casimir Delavigne, Frances Hodgson Burnett, Klemensas Junoša, Wiktoras Gomulickis, Louis le Cardonnel, Charles Cros, Max Dauthendey, René Descartes, Joachim Gasquet, George Gordon Byron, Björnstjerne Björnson, Theodor Däubler, Honore de Balzac, Rudyard Kipling, Aleksander Dumas, Théodore de Banville, Michaił Bułhakow, Charles Guérin, Guillaume Apollinaire, Bolesław Prus, Hans Christian Andersen, Louis Gallet, Franciszek Karpiński, Antonina Domańska, Konstanty Gaszyński, Alfred Jarry, Denis Diderot, Hugo von Hofmannsthal, Max Elskamp, Gustave Kahn, Anatol France, E. T. A. Hoffmann, Fryderyk Hebbel,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Warszawianka 1831
Muza sprzedajna
Prządka
Życie-i-śmierć
Do Teodora De Banville
Pastuszka gęsi
dzień
Damy
Nim próg przestąpiłem celi
ranek

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net.pl
Откройте для себя уникальные предложения на www.worldhotels-in.com и переживите неповторимые впечатления!
Find the perfect place to stay on https://www.worldhotels-in.com/ and enjoy the comfort of hotel accommodation!
想要住在市中心?查看 https://www.worldhotels-in.com 的酒店优惠,靠近所有景点!
¿Estás organizando un viaje de vacaciones con amigos? Encuentra el hotel perfecto en worldhotels-in.com y disfruta de momentos inolvidables juntos!
© 2015 Zbiór książek.