Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Dzisiaj w Betlejem
Autor: nieznany

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina,Że Panna czysta, że Panna czysta porodziła Syna.Chrystus się rodzi, Pan oswobodzi,Anieli grają, Króle witają,Pasterze śpiewają, bydlęta klękają,Cuda, cuda ogłaszają.Maryja Panna, Maryja Panna Dzieciątko piastuje,I Józef stary, i Józef stary Ono pielęgnuje.Chrystus się rodzi itd.Chociaż w stajence, chociaż w stajence Panna Syna rodzi,Przecież on wkrótce, przecież on wkrótce ludzi oswobodzi.Chrystus się rodzi itd.I trzej królowie, i trzej królowie od wschodu przybyliI dary Panu, i dary Panu kosztowne złożyli.Chrystus się rodzi itd.Pójdźmy też i my, pójdźmy też i my przywitać Jezusa,Króla nad królmi, króla nad królmi uwielbić Chrystusa.Chrystus się rodzi itd.Bądźże pochwalon, bądźże pochwalon dziś nasz wieczny Panie,Któryś złożony, któryś złożony na zielonym sianie.Chrystus się rodzi itd.Bądź pozdrowiony, bądź pozdrowiony Boże nieskończony,Sławimy Ciebie, sławimy Ciebie Jezu niezmierzony.Chrystus się rodzi

Polecamy

Często przeprowadzki zamawia się w Krakowie między osieldami domów jednorodzinnych. Zwykle zdarza się tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Czasami przeprowadzka wynika zamianą miejsca pracy, tak by nie tracić ciągle czasu w popołudniu na dotarcie w korkach na drugą stronę miasta.

Najczęstsze pojedyncza przeprowadzka uwarunkowana jest dziekanką w nauce. Studenci na czas wolny od roku szkolnego rezygnują z mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal popularnymi są przeprowadzki lokali biurowych. Między lokalami w różnych osiedlach Krakowa. Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy trwałych samochodów pickup'ów oraz busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do postoju w parkingach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Charles Baudelaire, Alfred Jarry, Charles Guérin, Francis Jammes, Michaił Bułhakow, Casimir Delavigne, Stefan George, Wiktoras Gomulickis, Seweryn Goszczyński, Michał Bałucki, Marceline Desbordes-Valmore, Stanisław Korab-Brzozowski, Frances Hodgson Burnett, Marija Konopnicka, Björnstjerne Björnson, Hans Christian Andersen, Louis Gallet, Rudolf G. Binding, Bolesław Prus, George Gordon Byron, Anatol France, Władysław Anczyc, Aleksander Fredro, Guillaume Apollinaire, Maria De La Fayette, Gustave Kahn, Joachim Gasquet, Adam Asnyk, Louis le Cardonnel, Jan Kasprowicz, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Antonina Domańska, Franciszek Karpiński, Deotyma, Liudvika Didžiulienė-Žmona, brak, Anton Czechow, Eurypides, James Oliver Curwood, Honore de Balzac, Anatole le Braz, Andrzej Frycz Modrzewski, Léon Deubel, E. T. A. Hoffmann, Joseph Conrad, René Descartes, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Rudyard Kipling, Fagus, Pedro Calderón de la Barca, Johann Wolfgang von Goethe, Fryderyk Hölderlin, Théodore de Banville, Tadeusz Boy-Żeleński, Konstanty Gaszyński, Jacob i Wilhelm Grimm, Max Elskamp, Julius Hart, Tristan Derème, Alojzy Feliński, Homer, Klemensas Junoša, Theodor Däubler, , Jean-Marc Bernard, Max Dauthendey, Alter Kacyzne, Maria Dąbrowska, Henry Bataille, Maria Konopnicka, Aleksander Brückner, Stanisław Brzozowski, Anatole France, Fryderyk Hebbel, Wiktor Gomulicki, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Charles Cros, Józef Czechowicz, Denis Diderot, Zygmunt Gloger, Daniel Defoe, Aleksander Dumas, Charles Baudlaire, Stefan Grabiński, Karl Gjellerup, Miguel de Cervantes Saavedra, Hugo von Hofmannsthal, nieznany, Antoni Czechow, Dōgen Kigen, Aloysius Bertrand, Wincenty Korab-Brzozowski,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Wiersz ten ci święcę
Pieśń maski
bez nut
Pieśń o Rolandzie
Znasz-li ten kraj
Monna Kerywel
Kapitanowie zuchy
O przyjdź
ampułki
Dziewczynka i lalka

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.info
przepusty do zbiorników na deszczówkę
© 2015 Zbiór książek.