Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniem

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Aleksander Fredro
- Adam Asnyk
- Théodore de Banville
- Bolesław Prus
- Aloysius Bertrand
- Gustave Kahn
- Rudyard Kipling
- Denis Diderot
- Eurypides
- Stefan Grabiński


Polecamy:

W knajpie
Charaktery i anegdoty
Słowik
Kameleon
narzeczona
Latarnie
Kubuś fatalista i jego pan
Judyta
Kaprys
Komedia ludzka Gobseck
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Denis Diderot, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Max Elskamp, George Gordon Byron, Anatole France, Rudyard Kipling, Stefan George, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Pedro Calderón de la Barca, Stanisław Korab-Brzozowski, René Descartes, Marija Konopnicka, Homer, Charles Baudelaire, Casimir Delavigne, Francis Jammes, Fagus, Anton Czechow, Anatole le Braz, Hugo von Hofmannsthal, Theodor Däubler, Théodore de Banville, Charles Guérin, Eurypides, Daniel Defoe, Joseph Conrad, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, E. T. A. Hoffmann, Fryderyk Hölderlin, Andrzej Frycz Modrzewski, Deotyma, Michał Bałucki, Alojzy Feliński, Alter Kacyzne, Jan Kasprowicz, Adam Asnyk, Max Dauthendey, Tristan Derème, Gustave Kahn, Antonina Domańska, Léon Deubel, Louis le Cardonnel, Alfred Jarry, Wincenty Korab-Brzozowski, brak, Józef Czechowicz, Aleksander Dumas, Björnstjerne Björnson, Jacob i Wilhelm Grimm, Stefan Grabiński, Joachim Gasquet, Maria Konopnicka, Frances Hodgson Burnett, Karl Gjellerup, Bolesław Prus, Charles Cros, Louis Gallet, Seweryn Goszczyński, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Aloysius Bertrand, Michaił Bułhakow, Aleksander Fredro, Klemensas Junoša, Aleksander Brückner, Stanisław Brzozowski, Maria De La Fayette, Miguel de Cervantes Saavedra, Johann Wolfgang von Goethe, Hans Christian Andersen, Zygmunt Gloger, Julius Hart, Antoni Czechow, Anatol France, Fryderyk Hebbel, Jean-Marc Bernard, Honore de Balzac, James Oliver Curwood, Guillaume Apollinaire, Charles Baudlaire, Maria Dąbrowska, , Wiktor Gomulicki, Dōgen Kigen, Wiktoras Gomulickis, nieznany, Henry Bataille, Konstanty Gaszyński, Franciszek Karpiński, Władysław Anczyc, Rudolf G. Binding, Marceline Desbordes-Valmore, Tadeusz Boy-Żeleński,

biuro rachunkowe kraków
najlepszy z retuszem fotograf aktów warszawa specjalizacja 7 lat
dobry psychiatra łódź
produkcja animacji 3d
© 2015 Zbiór książek.