Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniem

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Gustave Kahn
- Antoni Czechow
- Charles Baudelaire
- Jean-Marc Bernard
- Deotyma
- Max Dauthendey
- Charles Cros
- Aleksander Fredro
- Władysław Anczyc
- Anatol France


Polecamy:

Włóczęgi
prowincja noc
knajpa
samobójstwo
Das Fräulein von Scuderi
Potwarz
Komedia ludzka Eugenia Grandet
Albatros
śmierć
Miłość godnym nie nazwie

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Tadeusz Boy-Żeleński, Anton Czechow, James Oliver Curwood, Guillaume Apollinaire, Anatol France, Aleksander Fredro, René Descartes, Theodor Däubler, Théodore de Banville, Daniel Defoe, Julius Hart, Wiktor Gomulicki, Hans Christian Andersen, Fagus, Léon Deubel, Charles Baudlaire, Franciszek Karpiński, Stefan George, Klemensas Junoša, Charles Cros, Henry Bataille, Zygmunt Gloger, Władysław Anczyc, Aloysius Bertrand, Jacob i Wilhelm Grimm, Joseph Conrad, Björnstjerne Björnson, Max Dauthendey, Homer, Denis Diderot, Józef Czechowicz, Francis Jammes, Gustave Kahn, Johann Wolfgang von Goethe, Michaił Bułhakow, Anatole France, Anatole le Braz, Wincenty Korab-Brzozowski, Casimir Delavigne, Karl Gjellerup, Antoni Czechow, Frances Hodgson Burnett, E. T. A. Hoffmann, Rudyard Kipling, Jean-Marc Bernard, Stanisław Korab-Brzozowski, Tristan Derème, Bolesław Prus, Deotyma, brak, Alojzy Feliński, Marceline Desbordes-Valmore, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Honore de Balzac, Maria Dąbrowska, Stefan Grabiński, , Miguel de Cervantes Saavedra, Marija Konopnicka, Fryderyk Hölderlin, Charles Guérin, Andrzej Frycz Modrzewski, Charles Baudelaire, Jan Kasprowicz, Aleksander Dumas, Antonina Domańska, Konstanty Gaszyński, George Gordon Byron, Fryderyk Hebbel, Wiktoras Gomulickis, Louis le Cardonnel, Max Elskamp, Alfred Jarry, Pedro Calderón de la Barca, Hugo von Hofmannsthal, Joachim Gasquet, Dōgen Kigen, nieznany, Eurypides, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Stanisław Brzozowski, Rudolf G. Binding, Maria De La Fayette, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Adam Asnyk, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Maria Konopnicka, Seweryn Goszczyński, Michał Bałucki, Aleksander Brückner, Alter Kacyzne, Louis Gallet,

http://gura-humorului.eu
clickbank payday loan
© 2015 Zbiór książek.