Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

CośCzerwone bucikiDziewczynka z zapałkamiDzwony
Historia rokuKrasnoludekKrólowa śnieguKwiaty Idalki
LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczory

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- James Oliver Curwood
- Anton Czechow
- George Gordon Byron
- Antoni Czechow
- Alfred Jarry
- Casimir Delavigne
- Max Elskamp
- Björnstjerne Björnson
- Fryderyk Hebbel
- Maria Dąbrowska


Polecamy:

we czterech
Zaproszenie do podróży
Boże Narodzenie
Wino samotnika
Dziewczynka i lalka
Przybieżeli do Betlejem
Dusza wina
Wśród nocnej ciszy
Elegia
Komedia ludzka Eugenia Grandet
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Anton Czechow, Pedro Calderón de la Barca, Fryderyk Hölderlin, George Gordon Byron, Daniel Defoe, Stanisław Brzozowski, Max Dauthendey, Joachim Gasquet, Alter Kacyzne, Johann Wolfgang von Goethe, Henry Bataille, Jean-Marc Bernard, , Frances Hodgson Burnett, Tristan Derème, Jacob i Wilhelm Grimm, Wiktor Gomulicki, Seweryn Goszczyński, René Descartes, Andrzej Frycz Modrzewski, Charles Guérin, Miguel de Cervantes Saavedra, Adam Asnyk, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Homer, Jan Kasprowicz, Charles Baudlaire, Hans Christian Andersen, Rudolf G. Binding, Marija Konopnicka, Maria Konopnicka, Maria Dąbrowska, Rudyard Kipling, Stefan George, Deotyma, Maria De La Fayette, Józef Czechowicz, Anatol France, Guillaume Apollinaire, Denis Diderot, Franciszek Karpiński, Zygmunt Gloger, nieznany, Casimir Delavigne, Charles Baudelaire, Michał Bałucki, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Theodor Däubler, James Oliver Curwood, Antoni Czechow, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Fredro, Alfred Jarry, Wincenty Korab-Brzozowski, Louis le Cardonnel, Louis Gallet, Aleksander Brückner, Klemensas Junoša, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Léon Deubel, Théodore de Banville, Björnstjerne Björnson, brak, Joseph Conrad, Max Elskamp, Stanisław Korab-Brzozowski, Aleksander Dumas, Gustave Kahn, Charles Cros, Francis Jammes, Władysław Anczyc, Antonina Domańska, Dōgen Kigen, Fagus, Marceline Desbordes-Valmore, Alojzy Feliński, Eurypides, Anatole France, Konstanty Gaszyński, Julius Hart, Wiktoras Gomulickis, Bolesław Prus, Honore de Balzac, Hugo von Hofmannsthal, Stefan Grabiński, Michaił Bułhakow, Aloysius Bertrand, Anatole le Braz, Karl Gjellerup, E. T. A. Hoffmann, Fryderyk Hebbel,

psychiatra łódź
kancelariaultimatum
wesele dron
© 2015 Zbiór książek.