Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

CośCzerwone bucikiDziewczynka z zapałkamiDzwony
Historia rokuKrasnoludekKrólowa śnieguKwiaty Idalki
LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczory

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Léon Deubel
- Björnstjerne Björnson
- Antonina Domańska
- Theodor Däubler
- Alfred Jarry
- Antoni Czechow
- Aleksander Dumas
- Casimir Delavigne
- Fryderyk Hölderlin
- Fryderyk Hebbel


Polecamy:

Nasza szkapa
miłość
Wspomnienia niebieskiego mundurka
Fatalne jaja
Między siebie a życie
Albatros
Wino gałganiarza
Lśniąco w luny się kołyszę
Białośnieżka i Różanka
Towarzysz podróży

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
George Gordon Byron, Bolesław Prus, Björnstjerne Björnson, Charles Guérin, Aleksander Fredro, Franciszek Karpiński, Deotyma, Guillaume Apollinaire, Alojzy Feliński, brak, Tristan Derème, Aleksander Brückner, Andrzej Frycz Modrzewski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Dōgen Kigen, Joseph Conrad, Fagus, Max Dauthendey, Louis le Cardonnel, James Oliver Curwood, Rudolf G. Binding, Marceline Desbordes-Valmore, Fryderyk Hebbel, Frances Hodgson Burnett, Marija Konopnicka, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Homer, Daniel Defoe, Jan Kasprowicz, Klemensas Junoša, Jacob i Wilhelm Grimm, Fryderyk Hölderlin, Anatol France, Stefan Grabiński, Wincenty Korab-Brzozowski, Charles Baudlaire, Eurypides, Adam Asnyk, Casimir Delavigne, Antoni Czechow, Hans Christian Andersen, Wiktoras Gomulickis, René Descartes, Michaił Bułhakow, Józef Czechowicz, Anatole le Braz, Wiktor Gomulicki, Jean-Marc Bernard, Tadeusz Boy-Żeleński, Charles Baudelaire, Honore de Balzac, Aleksander Dumas, Max Elskamp, Denis Diderot, nieznany, Maria De La Fayette, Pedro Calderón de la Barca, Rudyard Kipling, Konstanty Gaszyński, Anatole France, Julius Hart, Zygmunt Gloger, Gustave Kahn, Francis Jammes, Theodor Däubler, Alter Kacyzne, Stanisław Korab-Brzozowski, Léon Deubel, Karl Gjellerup, Maria Konopnicka, Johann Wolfgang von Goethe, Joachim Gasquet, Michał Bałucki, Miguel de Cervantes Saavedra, Théodore de Banville, Alfred Jarry, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Maria Dąbrowska, , Hugo von Hofmannsthal, Stanisław Brzozowski, Władysław Anczyc, Stefan George, Henry Bataille, Charles Cros, Louis Gallet, Aloysius Bertrand, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anton Czechow, E. T. A. Hoffmann, Antonina Domańska, Seweryn Goszczyński,

sennik egipski
clickbank payday loan
© 2015 Zbiór książek.